Kā liecina pieejamā informācija, Zaporižjas apgabalā tiks veidots sporta un militāro prasmju, kā arī patriotiskās audzināšanas centrs "Cīnītājs".
Tas piedāvās dažādas apmācības, tostarp vasaras sporta un atpūtas nometnes, kas veidotas uz padomju laikos populārās "Iskra" nometnes bāzes un paredz bērnu dzīvošanu prom no pilsētas un tuvāk dabai, apgūstot dažādas prasmes, piedaloties tematiskajos vakaros, regulāri sportojot un sacenšoties dažādos turnīros.
"Cīnītāja" centri jau aktīvi darbojas Čečenijā, arī tā dēvētajā Doneckas tautas republikā pagaidu okupētajā Ukrainas teritorijā un vēl 12 vietās Krievijā – tostarp Belgorodā, Burjatijā, Tatarstānā, Pleskavā un citās.
Der pieminēt, ka šīs 12 reģionālās filiāles tika atklātas vien 2023. gada maijā un līdz šim to piedāvāto programmu izgājuši vairāk nekā 8000 pusaudžu.
"Cīnītāja" filiāles izveidotas ar Krievijas Kaujas mākslu savienības atbalstu, un šo iniciatīvu atbalstījis arī Krievijas vadonis Vladimirs Putins.
"Mēs izglītosim jaunu patriotisku paaudzi ar gribasspēku, drosmi, kritisko domāšanu, atbildību par savu ģimeni un savu rīcību," vēstī informācija nometnes mājaslapā.
Lai arī pārsvarā "Cīnītāja" centri un arī nometnes paredzētas 14–18 gadus veciem jauniešiem, atsevišķs apmācību kurss "Es – Krievijas brīvprātīgais" paredzēts arī cilvēkiem līdz 35 gadu vecumam.
Ukrainā pusaudžiem, kas piedalīsies šajā nometnē, tiks mācītas dažādas zinības, tostarp sniegta inženiertehniskā apmācība un šaušana, lai sagatavotos dienestam Krievijas armijā, Ukrainas nacionālais pretošanās centrs vēstīja savā mājaslapā.
Bērnus uzraudzīšot brīvprātīgie instruktori no Krievijas, un paredzēts, ka programmā tiks iekļautas arī lekcijas par karu, kā arī Krievijas vēsturi.
KONTEKSTS:
Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.
Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.
Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.
Eiropas Savienība februāra sākumā vienojās par ilgtermiņa atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā, taču ASV iekšējo politisko strīdu dēļ aizvien nav panākta vienošanās par palīdzību kara skartajai valstij.