Lai atsauktu likumprojektu, Gruzijas parlamentam jāsasauc jauna sēde likumprojekta izskatīšanai un jābalso pret tā ieviešanu. Likumprojekts plaši salīdzināts ar Krievijā pieņemtajiem tiesību aktiem, saskaņā ar kuriem visas organizācijas vai personas, kas saņem finansiālu atbalstu no ārvalstīm, var tikt pasludinātas par "ārvalstu aģentiem".
Jau divas dienas protestu laikā izcēlušās vardarbīgas sadursmes starp protestētājiem un likumsargiem. Varasiestādes mobilizējušas ievērojamu skaitu policistu. Pret demonstrantiem pielietota asaru gāze un ūdens lielgabali.
Savukārt protestētāji policiju apmētāja ar akmeņiem, apgāza automašīnas un veidoja barikādes, tās arī aizdedzinot.
Protestu līderi mudināja demonstrantus neļaut likumdevējiem atgriezties ēkā, kamēr likumprojekts nav atcelts.
Gruzijas opozīcijas partijas sola turpināt protestus, neraugoties uz valdošās partijas deputātu paziņojumu par likumprojekta atsaukšanu, kamēr nebūs garantiju, ka Gruzija ir stingri uz prorietumnieciska kursa. Tāpat protestētāji pieprasa aizturēto demonstrantu atbrīvošanu.
"Kamēr nebūs garantiju, ka Gruzija ir stingri uz prorietumnieciska kursa, šie procesi neapstāsies," kopīgā paziņojumā apliecināja opozīcijas partiju grupa.
Arī ceturtdien vakarā pie parlamenta ēkas ir plānota demonstrācija, kuras dalībnieki pieprasīs valdošajai partijai sniegt plašākus paskaidrojumus, kā tā plāno atsaukt strīdīgo likumprojektu. Parlamenta deputāts Davids Hadžišvili no opozīcijas partijas "Apvienotā nacionālā kustība" sacīja, ka iedzīvotāji neuzticas valdošajai partijai.
"Mēs vairākas reizes esam pieredzējuši, ka "Gruzijas sapnis" vienkārši piekrāpa cilvēkus. Tāpēc mums ir jāpārliecinās, ka šajā gadījumā tiks ievērotas visas parlamentārās procedūras, lai viņi atkal nevarētu maldināt cilvēkus," vēsta Hadžišvili.
"Viņiem šis likumprojekts būtu jāiesniedz uz otro lasījumu. Un tad viņiem būtu jānobalso pret šo likumprjektu. Tādā gadījumā viņi vairs nevarēs to vēlreiz iesniegt parlamentā. Un tikai tad varēs teikt, ka likumprojekts beidzot ir atsaukts. Līdz tam brīdim neviens nevar garantēt, ka viņi to nevirzīs tālāk un nepieņems galīgajā lasījumā," Hadžišvili sacīja intervijā raidsabiedrībai "Current Time".
KONTEKSTS:
Gruzijā plašos protestus raisīja valdības iecerētais likumprojekts par "ārvalstu aģentiem". Tas paredz iekļaut "ārvalstu aģentu" sarakstā nevalstiskās organizācijas un medijus, kas vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm. Par atteikšanos no reģistrēšanās "ārvalstu aģentu" reģistrā varēs uzlikt 25 000 laru jeb 8800 eiro lielu naudas sodu.
Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili, kura pārstāvētā partija "Gruzijas sapnis" atbalsta šo likumprojektu, apgalvoja, ka Gruzijas sabiedrībai ir jāzina, kuras organizācijas saņem ārvalstu finansējumu. Likumprojekta pretiniekus viņš nosaucis par spiegiem.
Likumprojekts izpelnījies salīdzinājumus ar Krievijas 2012. gadā pieņemto "ārvalstu aģentu" likumu, ko Kremlis izmantojis opozīcijas apspiešanai un neatkarīgo mediju slēgšanai.
Pret likumprojektu iebilda Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili, kas īpašā uzrunā paziņoja, ka protestētāji pārstāv brīvo Gruziju.
Rietumvalstis brīdināja Gruzijas valdību, ka likumprojekta pieņemšana būs nopietns šķērslis Gruzijas ceļā uz pievienošanos Eiropas Savienībai.