Hatajas province, Antakja Turcijas Dienvidos, blakus Sīrijai. Joprojām sagrauta un nopostīta. Dzīvojamie kvartāli arvien - kā pēc kara. 90% pilsētas ir izpostīti. Tūkstošiem cilvēku, kuri zaudējuši mājas, turpina dzīvi pagaidu angāros vai teltīs, gluži kā deviņgadīgais Ahmets.
"Naktī ir ļoti auksts, bet no rīta – var iztikt," viņš stāstīja, izrādot apstākļus, kādos dzīvo.
"Kad līst lietus, iekšā nāk ūdens," stāstīja viņa māte.
Patlaban, šeit teltī, kas ir ģimenes pagaidu mītne, ir nedaudz vairāk kā 15 grādu. Šeit kopumā dzīvo astoņi cilvēki.
"Šeit uz paklāja guļ 3 bērni, es pats – uz dīvāna, mans mazais brālis – gultā. Mēs esam pieteikuši vietu konteinerā, bet pagaidām vēl neesam ieguvuši," rādīja Ahmeta brālis.
Pilsētā, blakus upei daži vietējie ir uzcēluši savus pagaidu mitekļus, jo nevar atļauties maksāt celtniekiem, kuri atjaunotu viņu izpostītās mājas.
"Joprojām nevaru pārvarēt bailes no atrašanās ēkā. Tāpēc es labāk vēlētos kādu laiku būt šādā būdā vai teltī, jo, ja tā sabruks, mēs vismaz nemirsim," atzina kāda Antakjas iedzīvotāja.
Bet ēku atjaunošanas darbi nenorit tik ātri, kā gribētos. Zemestrīcē sagruva vairāk nekā 100 000 dzīvojamo namu. Pēc valdības rīkojuma tos vai nu atjauno, vai ceļ no jauna.
Pirms dažām dienām izpostīto Antakju apmeklēja arī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, lai pieminētu bojāgājušos un paraudzītu cietušos.
Prezidents ir solījis, ka līdz nākamā mēneša nogalei tiks atjaunotas vairāk nekā 300 000 māju, kas būtu līdz martā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, taču skeptiķi šo solījumu sauc par nereālu.
"Mēs sarīkojām izlozi vairāk nekā 7000 mājām Hatajā un vairāk nekā 10 000 – Gaziantepā. Un šodien izlozēsim vēl vairāk nekā 9000 māju Kahramanmarašā, cilvēkiem nodosim dzīvokļu atslēgas," solīja Turcijas prezidents.
Kamils, kurš dzīvo Antakijā, zemestrīcē zaudēja sievu. 36 stundas viņš gulēja līdzās gruvešos savai mirušajai sievai, viņam par jaunu dzīves vietu arvien nav ziņu.
"Valsts mums neko nav paskaidrojusi. Tikai saprata, ka mums īsti nav informācijas, un tad teica, ka piedāvās mums dzīvokļus, bet, kad un kā tas notiks, mēs nezinām," viņš teica.
Tikmēr traģiskās zemestrīces gadadienu piemin arī kaimiņos esošajā Sīrijā, kur dabas katastrofa prasīja teju 9 tūkstošus upuru un sagrāva simtiem namu.
Šī ir pirmā dzimšanas diena meitenītei Afrai al Sudani, kura nāca pasaulē zemestrīces dienā un par laimi izdzīvoja drupās. Kad viņu atrada, Afru un mammu vēl vienoja nabassaite, bet mamma tobrīd jau bija mirusi. Afrai ir audžu ģimene, bet simtiem sīriešu bērnu pēc postošās zemestrīces ir kļuvuši par bāreņiem.
Tā ir vēl viena smaga problēma jau tā ilgstošajā karā un tagad zemestrīcē cietušajai Sīrijai, kas trūkuma dēļ arī nespēj atļauties atjaunot namus.