Politologs: Putina mēģinājumi atjaunot impēriju novedīs pie Krievijas kraha

Vladimira Putina mēģinājumi atjaunot Padomju Savienību ir lemti neveiksmei, vēl jo vairāk, tie agri vai vēlu novedīs pie pašas Krievijas Federācijas kraha, intervijā LSM+ sacīja Ratgersa universitātes Ņūdžersijā (ASV) profesors Aleksandrs Motiļs.

Оригінал українською можна знайти тут.
Версия на русском — здесь.

"Es personīgi esmu pārliecināts, ka Putinam neizdosies atjaunot impēriju. Bet viņa mēģinājums to izdarīt novedīs pie Krievijas Federācijas sabrukuma. Tādējādi viņš ir pašas Krievijas lielākais ienaidnieks un paradoksāli – Ukrainas un citu Krievijas paverdzināto nekrievu tautu lielākais sabiedrotais," teica politologs.

Viņš paskaidroja, ka Putinam neizdosies atjaunot Padomju Savienību tādēļ, ka Krievijas ekonomiskais spēks ir "niecīgs" uz citu lielo valstu, tādu kā ASV un Ķīna, fona.

"Valstij ar tādu ekonomiku vienkārši nav jānodarbojas ar imperiālistiskiem projektiem,"

uzsvēra Motiļs.

Viņš norādīja, ka turklāt Krievijas bruņotie spēki izrādījušies ne tik stipri, kā tika uzskatīts agrāk. "Ukraina pierādīja, ka šī armija nav spēcīga. Šie bruņotie spēki ir korumpēti, vāji, slikti organizēti un galu galā nespēj ieņemt Ukrainu.

Un tas ir ļoti svarīgi. Kā viņš [Putins] var pretendēt uz veselas impērijas vai pat tās lielākās daļas atjaunošanu, ja pat nespēj ieņemt Ukrainu?"

Aleksandrs Motiļs piebilda, ka apmēram no XX gadsimta vidus starptautiskā sabiedrība kopumā sāka negatīvi izturēties pret impēriskiem projektiem un Putins "iet pret starptautisko straumi", tādējādi pašizolējoties. "Un nav pārsteidzoši, ka viņu atbalsta Irāna, Ziemeļkoreja un Ķīna. Ķīna ir spēcīga sabiedrotā, lai gan tā nav tik daudz sabiedrotā kā vasaļa Krievijas īpašniece, bet Ziemeļkoreja un Irāna ir nenopietnas valstis," sacīja profesors.

Viņš personīgi ir pārliecināts, ka "Putina centieni ir lemti neveiksmei", bet vēl svarīgāk ir tas, ka, mēģinot atjaunot šo impēriju, Putins parādījis savas armijas nekompetenci un savas ekonomikas ievainojamību.

"Un tagad rodas jautājums – cik ilgi pie varas var noturēties pats Putins? Cik ilgi var pastāvēt viņa režīms? Es to saucu par fašistisku, jo tas tāds arī ir. Un, ja pieņem, ka agrāk vai vēlāk Putina vairs nebūs, kaut vai tādēļ, ka viņš jau ir gados vecs cilvēks,

tad rodas jautājums, vai režīms, kas ir koncentrēts uz Putinu, var pastāvēt bez viņa. Domāju, ka atbilde uz šo jautājumu ir – diez vai,"

sacīja Motiļs.

Viņš teica, ka var viegli iedomāties, ka bez Putina režīma destabilizācijas apstākļos dažādas tautas, pirmām kārtām čečeni, pieprasīs autonomiju vai neatkarību, kas agri vai vēlu novedīs pie pašas Krievijas sabrukuma. "Un tas būs paša Putina nopelns," piebilda profesors. Jautājums ir tikai par to, kad tas notiks, taču atbildes uz to nav, atzina politologs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti