"Ķīnai vajadzētu būt labākai vietai pēcpatēriņa atkritumiem, jo mums šeit ir ražošana un patērētāji, kā arī pēdējo desmitgažu laikā izstrādātās tehnoloģijas atkritumu pārstrādei. Diemžēl mums ir daži tiesību akti, kuru dēļ mēs atkritumus nevaram izmantot pārstrādei, piemēram, apģērbus, ko pārdodam Ķīnas tirgū," atzina tekstila pārstrādes uzņēmuma pārstāvis Kovens Tangs.
Neraugoties uz minētajam problēmām, darbu sākusi tekstilatkritumu pārstrādes rūpnīca Šanhajā, kas ir labs aprites ekonomikas paraugs. Šeit noliktavā uzkrāti kokvilnas apģērbi un gultas veļa, ko strādnieki padod smalcināšanas mašīnām. Vēlāk plastmasā ietītas kokvilnas šķiedras rituļi sāks ceļu uz tālākas pārstrādes uzņēmumiem.
Tomēr šādās vietās nonāk tikai neliela daļa no 26 miljoniem tonnu katru gadu Ķīnā izmestā apģērba, bet vēl niecīgāku to daļu izmanto atkārtoti. Tomēr progress vērojams arī šajā jomā, un, piemēram, trīsdesmit gadus vecais dizaineris Da Bao pirms pieciem gadiem Šanhajā izveidoja zīmolu "Times Remake". Darbnīcā no lietotiem džinsiem un sporta krekliem top jauni, moderna dizaina apģērbi.
Problēma ir aktuāla arī citās zemēs, un eksperti norāda, ka patlaban visā pasaulē pārstrādā 12% izmantoto tekstilizstrādājumu, savukārt jauna dzīve tiek dota tikai vienam procentam lietoto apģērbu.