Saskaņā ar ANO datiem, ar ANO un Turcijas starpniecību īstenotās Melnās jūras graudu iniciatīvas laikā eksportēti vairāk nekā 23,7 miljoni tonnu lauksaimniecības produktu.
Pašreiz paredzēts, ka līgums tiks automātiski pagarināts 18. martā, ja vien Maskava vai Kijiva tam neiebildīs.
Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars paziņojis, ka Ukraina un Krievija, visticamāk, spēs vienoties par labības eksporta vienošanās termiņa pagarināšanu.
Amatpersona medijiem norādīja, ka abām pusēm ir pozitīva pieeja un ticama iespēja, ka tas novedīs pie pozitīva rezultāta.
Prezidents Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs 9. martā informēja, ka panākts zināms progress, taču Krievijai joprojām esot daudz jautājumu par Ukrainas graudu un citu lauksaimniecības produktu saņēmējiem.
Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pagājušajā nedēļā izteicās, ka līguma pagarināšana kļūst "sarežģīta".
Viņš apgalvoja, ka netiekot ievērota paralēlā vienošanās par Krievijas eksportu.
Šis jautājums tika apspriests arī ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša vizītes laikā Kijivā pagājušā nedēļā, jo organizācija ir viena no līguma garantiem. Viņš informēja, ka kopš pērnā gada augusta no Ukrainas izvesti kopumā 23 miljoni tonnu labības, un pauda cerību, ka eksports turpināsies.
Nolīgums starp Maskavu un ANO paredzēja atvieglot Krievijas pārtikas un mēslošanas līdzekļu eksportu, kas ir atbrīvoti no Rietumu sankcijām pret Maskavu. Lavrova ieskatā, vienošanās tiekot pildīta tikai daļēji.