Krievijas fregate "Admiral Gorškov", naftas tankkuģis, glābšanas velkonis un kodolzemūdene "Kazaņ" Havanā uzturēsies piecas dienas. Kubas amatpersonas apgalvo, ka kodolieroči zemūdenē nav izvietoti, bet apstiprina, ka plānotas kopīgas militārās mācības. Tajās, iespējams, iesaistīsies arī cita Maskavas sabiedrotā – Venecuēla.
Pirms ierašanās Kubā Krievijas karakuģiem esot notikušas mācības Atlantijas okeānā. Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka kuģi esot aprīkoti ar moderniem ieročiem, tostarp ar virsskaņas spārnotajām raķetēm "Cirkon".
ASV ir paziņojušas, ka rūpīgi seko līdzi Krievijas karakuģu kustībai reģionā, tomēr nesaskatot nekādus draudus savai drošībai.
Kubas prezidents Migels Diass-Kanels ikgadējā 9. maija militārajā parādē tikās ar Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu, bet šonedēļ Maskavā notika abu valstu ārlietu ministru Bruno Rodrigesa un Sergeja Lavrova sarunas, tāpēc kuģu ierašanās tiek vērtēta kā kārtējais abu valstu satuvināšanās solis.
Kādreiz Kuba bija galvenā bijušās Padomju Savienības sabiedrotā Rietumu puslodē, un vēsture, šķiet, sāk atkārtoties. Vienlaikus ar militāriem kontaktiem abas puses plāno attīstīt sadarbību būvniecības, informācijas tehnoloģiju, banku, cukura ražošanas, transporta un tūrisma jomā.