Šajās veidlapās jaunlaulātie būs apzīmēti kā "pirmais laulātais" un "otrais laulātais". Tādējādi attiecīgās veidlapas varēs izmantot gan geju, gan lesbiešu pāri.
Igaunijas Iekšlietu ministrijas pārstāvji uzsver, ka heteroseksuāliem pāriem joprojām būs pieejamas tradicionālās veidlapas, kur jaunlaulātie apzīmēti kā "vīrietis" un "sieviete".
Igaunijas parlaments šovasar jūnijā nobalsoja par viendzimuma laulību legalizēšanu. Igaunija tādējādi kļuva par pirmo no Baltijas valstīm, kur būs atļautas viendzimuma laulības. Iespēja reģistrēt partnerattiecības viendzimuma pāriem Igaunijā ir jau kopš 2016. gada.
Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka pirmās viendzimuma laulības Igaunijā varētu tikt reģistrētas februāra sākumā, jo saskaņā ar likumu pēc pieteikuma iesniegšanas pāriem jānogaida vēl vismaz viens mēnesis.
Tallinas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Kristi Kaili vēsta, ka nekāda milzu interese no viendzimuma pāriem pašlaik nav vērojama. Cilvēki kā parasti interesējas par iespējām noslēgt laulību viņiem vēlamā datumā.
Neviens no dzimtsarakstu nodaļu darbiniekiem nav atteicies laulāt viendzimuma pārus.
Cita situācija ir Igaunijas Evanģēliski luteriskajā baznīcā, kas vismaz tuvākā gada laikā neplāno reģistrēt viendzimuma laulības.
Baznīcas pārstāvis Tomass Nigola prognozē, ka tuvāko gadu laikā Igaunija, visticamāk, nesekos ziemeļvalstu piemēram, kur luterāņu baznīcās tiek laulāti arī viendzimuma pāri.
KONTEKSTS:
Igaunijas parlaments 2023. gada 20. jūnijā atbalstīja viendzimuma laulību legalizēšanu. Līdz ar to Igaunija kļūs par pirmo Baltijas valsti, kurā būs atļautas viendzimuma laulības.
Igaunijā laulība starp diviem pieaugušajiem neatkarīgi no viņu dzimuma būs iespējama no 2024. gada 1. janvāra. Viendzimuma pāri varēs arī adoptēt bērnus.
Igaunijā jau kopš 2016. gada ir spēkā likums, kas viendzimuma pāriem ļauj reģistrēt partnerattiecības.
Saskaņā ar sabiedriskās domas aptaujas datiem vairāk nekā puse Igaunijas iedzīvotāju atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju.