ĪSUMĀ:
- Klimata aktīviste cer, ka politiķi ieklausīsies jauniešu aicinājumā aktīvāk rīkoties cīņai ar klimata pārmaiņām.
- Iepriekš viņa mudināja līdz 2030. gadam samazināt CO2 izmešus par 80%, nevis 40%, kā tas ir paredzēts pašreiz.
- Tāpat zviedru jauniete aicināja visus eiropiešus aktīvi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
- Tādējādi balsstiesīgajiem ir jāizmanto iespēja ietekmēt lēmumus Eiropas Savienībā, norādīja Tūnberga.
Klimata aktīviste cer, ka politiķi un dažādas ietekmīgas amatpersonas ieklausīsies jauniešu aicinājumā aktīvāk rīkoties cīņai ar klimata pārmaiņām.
Jau iepriekš viņa mudināja līdz 2030. gadam samazināt CO2 izmešus par 80%, nevis 40%, kā tas ir paredzēts pašreiz.
Tūnberga arī mudināja jauniešus turpināt izdarīt spiedienu uz pieaugušajiem.
"Visiem jaunajiem eiropiešiem, kuri cīnās par savu nākotni, es gribētu novēlēt turpināt savu cīņu, jo viņi dara nozīmīgu darbu. Eiropā vien simtiem tūkstošu studentu ir piedalījušies protesta akcijās, kas veltītas klimata glābšanai. Manuprāt, viņi ir iegājuši vēsturē. Viņiem vajadzētu būt ļoti lepniem par sevi. Un arī šobrīd tepat Strasbūrā notiek demonstrācija ar daudzu jauniešu līdzdalību," teica klimata aktīviste.
Tāpat zviedru jauniete aicināja visus eiropiešus aktīvi piedalīties EP vēlēšanās.
Vairums skolēnu, kuriem rūp mūsu planētas nākotne, vēl nav sasnieguši pilngadību un tādēļ paši nevar balsot. Līdz ar to viņu vietā būtu jārīkojas pieaugušajiem.
"Manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Es pati to nedarīšu, jo man tas vēl nav atļauts. Tādēļ ir jo īpaši svarīgi, lai tie, kuri drīkst balsot, izmantotu šo iespēju, lai runātu tādu cilvēku vārdā kā es. Mūs šī krīze skars visvairāk, bet mēs nevaram paši pieņemt lēmumus. Tādēļ pārējiem ir jāizmanto iespēja ietekmēt lēmumus," sacīja Tūnberga.
Iepriekš EP saņēma kritiku par to, ka debašu laikā par klimata pārmaiņām jauniešu protesta kustības pārstāvji netika uzklausīti. Šoreiz vairākas partijas izmantoja Tūnbergas ierašanos, lai prezentētu savas idejas šajā jomā.
Tā zaļie ir publicējuši desmit punktu plānu, kas paredz tādus soļus kā valsts subsīdiju pārtraukšanu ogļu un citu fosilo kurināmo ieguvei, kā arī lielāku atbalstu ceļošanai ar vilcieniem, nevis lidmašīnām. Savukārt Eiropas kreisie trešdien gatavojas publicēt klimata krīzes manifestu.