Proti, šomēnes Ukrainai un Krievijai esot bijis paredzēts nosūtīt delegācijas uz Kataras galvaspilsētu Dohu, lai apspriestu vienošanos, kas apturētu abu pušu uzbrukumus enerģētikai un enerģētikas infrastruktūrai. Sarunās iesaistītais diplomāts sacīja, ka Krievijas amatpersonas atlika tikšanos ar Kataras amatpersonām pēc Ukrainas iebrukuma Krievijas rietumos. Diplomāts gan uzsvēris, ka Krievija sarunas neesot atmetusi, vien atlikusi. Diplomāts žurnālistiem arī norādījis, ka Katara kā starpniece jau pēdējos divus mēnešus ir apspriedusi iespējamo vienošanos ar Kijivu un Maskavu.
Informācija par to, cik tālu Ukrainas armijai izdevies pavirzīties Krievijas teritorijā, ir skopa.
Saskaņā ar pēdējiem ASV domnīcas "Kara studiju institūts" ekspertu apkopotajiem datiem, Ukrainas militārpersonas turpina virzību, jo īpaši uz dienvidaustrumiem no Sudžas pilsētas, kuru ukraiņi ieņēmuši. Kaujas turpinās arī ziemeļos un austrumos no Sudžas.
Ložu sacaurumotas ēkas un sadegusi kara tehnika – tā pēdējos divus gadus ir bijusi Ukrainas pilsētu realitāte. Taču tagad karš ir arī pašā Krievijā. Tiesa, kamēr Krievija Ukrainā ēkas nolīdzina līdz ar zemi, ukraiņu ienākšanu Sudžā un citviet tik uzskatāmi redzēt nevar, jo postījumu ir daudz mazāk. Ukrainas karavīri arī turpina sniegt vietējiem palīdzību. Tagad arī šiem cilvēkiem, tāpat kā ukraiņiem pēdējos divus gadus, ir jāslēpjas pagrabos.
Kādā sociālajos tīklos publicētā video redzama ukraiņu karavīra saruna ar Sudžā palikušajiem iedzīvotājiem.
Karavīrs: "Jums viss normāli? Visa pietiek? Neviens pāri nedara? Esat priecīgi ukraiņus redzēt vai ne?"
Vīrietis: "Nu, pagaidām, jūs…"
Sieviete: "…pret mums labi izturaties."
Karavīrs: "Salīdzinot ar jūsu karavīriem, kuri Bučā un Irpiņā iegāja, gribu jums teikt, ka galvenais, ka jums ir ko ēst un dzert, vai ne? Es te stāvu jūsu priekšā bez ieroča, citādi viņi melo, ka mēs Sudžā jūs spīdzinot… Jūsu ziņās tā saka."
Sieviete: "Kas par muļķībām! Mums nav telefonu. Mēs neko nezinām. Jūs mums pateicāt, mēs nezinājām."
Vīrietis: "Komandier, jūs jau zināt, kara laikā ir propaganda."
Ukrainas armija ziņo, ka tā turpina virzību uz priekšu Kurskas apgabalā un Krievijas karavīri turpina padoties. Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norādījis, ka Ukrainas spēki nostiprina un arī paplašina jau iegūtās teritorijas Kurskas apgabalā. Kurskas apgabala rietumos Gluškovas ciemā Ukrainas aviācija sagrāvusi tiltu pār Seimas upi. Tas gan ir tikai viens no trim tiltiem pār upi, bet visu trīs tiltu sagraušana varētu Krievijas armijas loģistikai sagādāt nopietnas problēmas.
Krievija tikmēr īpaši intensīvi turpina apšaudīt Sumu apgabalu, no kura Ukraina iebruka Krievijā. Apšaudes turpinās arī šodien, un Sumu centrā sestdienas rītā trāpījusi raķete, ievainojot pāris cilvēkus. Tāpat sadegušas vairākas automašīnas un bojātas ēkas. Kopumā Krievijas karaspēks naktī Sumu apgabala pierobežas teritorijas un ciemus apšaudīja 18 reizes.
KONTEKSTS:
6. augustā parādījās pirmās ziņas par Ukrainas iebrukumu Kurskas apgabalā Krievijā. Ukraina bija devusi rīkojumu evakuēt ap 6000 cilvēku no apdzīvotām vietām Sumu apgabalā Ukrainā – netālu no Kurskas. Savukārt Krievija Kurskas apgabalā izsludināja ārkārtas situāciju režīmu.
Ukraina joprojām izvairīgi komentē ziņas par šo militāro operāciju, bet norāda – Krievijā tiek iznīcināts ierastais dzīves formāts, Krievijai karš jāsajūt pašai.
Analītiķi uzskata, ka Ukraina ar šo militāro operāciju cenšas sasniegt vairākus mērķus.