Frontē Krievija koncentrējusi vairāk nekā simt tūkstoš karavīru Kupjanskā, lai censtos pārlauzt ukraiņu aizsardzību. Šie esot Krievijas centieni gūt kādus panākumus kopš Bahmutas ieņemšanas, norāda Ukraina.
Tomēr būtiskas izmaiņas pēdējās nedēļas laikā nav panākusi neviena no pusēm, secina britu izlūki. Par ofensīvu valsts austrumos atbildīgais Ukrainas ģenerālis Oleksandrs Sirskis intervijā BBC izteicies, ka mēnesi kopš pretuzbrukuma sākuma ukraiņu progress ir lēnāks, nekā cerēts.
"Mēs gribētu gūt ļoti ātrus rezultātus, bet realitātē tas praktiski nav iespējams.
Visa teritorija ir labi nocietināta, tāpēc mēs nevirzāmies uz priekšu tik ātri, kā vēlētos," atzina Sirskis.
Bet Ukrainai esot priekšrocība – tās armijas vienotība pretstatā Krievijas militārajām struktūrām, kuras cieš no iekšējām cīņām. Turklāt pirmo reizi austrumu frontē Ukrainas spēki ir līdzvērtīgā daudzumā ar Krievijas spēkiem – abām pusēm tur šobrīd ir aptuveni 160 000 vīru liels kaujasspēks.
Tāpat ar "Vagner" aiziešanu no Bahmutas palielinājušās izredzes Ukrainai atgūt šo simboliski nozīmīgo pilsētu, jo, kā norāda ģenerālis, Krievijas ierindas karavīru taktika "vāgneriešu" nežēlībai nav pielīdzināma.
Ukrainā arī nupat ieradusies pretrunīgi vērtētā ASV piegādātā kasešu munīcija. Ģenerālis neuzskata, ka tā atrisinās visas problēmas, tomēr ar to cer nodarīt pēc iespējas lielāku kaitējumu ienaidnieka spējām. Un sagaidāms, ka tuvāko dienu laikā ASV paziņos par jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.
Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.