Saskaņā ar Kanādas varasiestāžu datiem, Kanāda šogad saskaras ar vissliktāko meža ugunsgrēku sezonu, kāda ir reģistrēta. Visā valstī joprojām plosās vismaz 1000 ugunsgrēku. Situāciju ir pasliktinājis karstums, sausums un stiprais vējš. Ugunsgrēki ir izsmēluši vietējos resursus, tādēļ tiek nodrošināta federālās valdības palīdzība, kā arī atbalsts no 13 valstīm.
Veicot dienesta pienākumus, dzīvību zaudējuši vismaz četri ugunsdzēsēji. Izdeguši apmēram 140 000 kvadrātkilometru zemes.
Valdības amatpersonas prognozē, ka ugunsgrēku sezona varētu ieilgt līdz rudenim.
Kanādas Britu Kolumbijā aptuveni 15 000 mājsaimniecību ir dots rīkojums evakuēties. Visā provincē, kur deg simtiem atsevišķu ugunsgrēku jeb trešdaļa no visiem ugunsgrēkiem, izsludināts ārkārtas stāvoklis.
Evakuācija draud vēl aptuveni 20 000 mājsaimniecību. Liels ugunsgrēks koncentrēts ap Kelovnu, pilsētu aptuveni 300 kilometrus uz austrumiem no Vankūveras. Pilsētā dzīvo aptuveni 150 000 iedzīvotāju.
Savukārt provincē esošajā Rietumkelounas pilsētā, kurā dzīvo 36 000 cilvēku, aizdedzies liels daudzums ēku, un vairāk nekā 2400 māju nācies evakuēt.
Provinces premjerministrs Deivids Ebijs sacīja, ka situācija attīstījusies strauji un amatpersonas ir sagatavotas ārkārtīgi izaicinošai situācijai turpmākajās dienās.
Simtiem kilometru tālāk uz ziemeļiem milzīgs ugunsgrēks virzās uz Kanādas ziemeļrietumu teritoriju galvaspilsētu – Jelounaifu. Tur izsludinātās evakuācijas termiņš ir beidzies un no 20 000 iedzīvotāju aptuveni 19 000 pilsētu ir pametuši ar armijas vai komerciālajiem avioreisiem vai automašīnu. Pamest pilsētu bija iespējams pa vienu šoseju vai gaisu, un amatpersonas pilsētā vēl palikušos iedzīvotājus brīdina, ka ugunsgrēks var ietekmēt satiksmi uz šosejas un lidostā. Pēdējo stundu laikā cīņā ar ugunsgrēku gan esot vērojama pozitīva virzība. Cilvēkiem, kas bēga no Jelounaifas un citām ziemeļrietumu teritorijās esošajām pilsētām, nācās pa šosejām mērot simtiem kilometru.
"Kas attiecas uz ziemeļrietumu teritorijām, esmu ciešā kontaktā ar teritoriju valdību, runājot tieši ar premjeru laikā, kad tiek pieņemti smagi lēmumi. Situācija Jelounaifā, cerams, nekļūs par sliktāko iespējamo scenāriju. Daudzi cilvēki, kas ir evakuēti un evakuējas, dara to prātīgi un brauc garos ceļojumos, simtiem kilometru attālumā un cits citam izpalīdz, kas ir lieliski. Federālā valdība koordinē palīdzību, koordinējam armijas palīdzību un evakuāciju pa gaisu. Esam klātesoši, lai palīdzētu ar visu nepieciešamo kopienām tagad un būsim klāt arī nākamajos mēnešos un gados," norādīja Kanādas premjers Džastins Trudo.
Vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, kas evakuēti no Jelounaifas un citām vietām, tagad ir patvērušies citās pilsētās pie radiniekiem, viesnīcās vai patversmēs. Daudzi no cilvēkiem patvērušies dažādās pilsētās Albertas štatā, Kanādas vidienē. Daudzas ģimenes ir neziņā par to, kad varēs atgriezties mājās, kā arī to, vai tām vispār vēl būs mājas, kurās atgriezties.