"Galvenais mērķis bija atkal atgriezt mūsu tautu, mūsu Eiropas tautu, Eiropas tautu saimē. Tieši tāpat kā Baltijas valstis, kā Latvija. Būt eiropeiskam nozīmē izpildīt un sasniegt Eiropas valsts kritērijus. Kopenhāgenas kritērijus vai citus. Ko tas nozīmē? Tā ir demokrātija. Tā ir preses brīvība. Tās ir brīvas un godīgas vēlēšanas. Tā ir neatkarīga pretkorupcijas infrastruktūra," stāsta Porošenko. "Bet mēs joprojām strādājam pie tiesiskuma un likuma varas. Mums ir nepieciešama neatkarīga tiesu sistēma, ar kuru jāaizsargā cilvēki. Bet tā visa sasniegšanai mums ir jāuzvar karā."
Ukrainā nav gandrīz neviena cilvēka, kurš Krievijas sāktajā karā nebūtu zaudējis kādu ģimenes locekli vai draugu. Porošenko secina, ka arī viņu karš ir skāris personīgi.
"Katru nedēļu es dodos uz bērēm. Savu draugu bērēm. Ne partijas biedru vai komandas locekļu bērēm. Manu draugu bērēm. Ticiet man – tas ir briesmīgi," atzīst Porošenko.
"Katru nedēļu dodos uz frontes līnijām. Un, kad satieku mūsu karavīrus, nedzirdu viņu sūdzamies – "Ak, esam noguruši" vai "Gribam būt tālāk no frontes līnijas". Galvenais vēstījums, ko dzirdu no viņiem, no mūsu varoņiem – prezidenta kungs, palīdziet mums ar munīciju. Palīdziet ar ieročiem. Palīdziet būt efektīvākiem. Un mēs esam šeit, lai iznīcinātu Krieviju, lai mūs aizsargātu."
Plašāku interviju ar bijušo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko skatieties trešdien pulksten 19.30 LTV1 raidījumā "Pasaules panorāma".