ASV un Ķīna noturējušas pirmās neformālās kodolsarunas pēdējo piecu gadu laikā

Amerikas Savienotās Valstis un Ķīna martā pirmo reizi piecu gadu laikā atsākušas neformālās sarunas par kodolieročiem. Par to vēsta aģentūra "Reuters", atsaucoties uz divām ar sarunām saistītām amatpersonām. ASV ir nobažījušās par Ķīnas vēlmi atgūt Taivānu ar militāru spēku un to, ka Ķīna zaudējuma gadījumā varētu izmantot vai draudēt izmantot kodolieročus.

Ķīnas kodolarsenāls pēdējo divu gadu laikā pieaudzis par 20%, un līdz 2030. gadam Pekinas rīcībā varētu būt aptuveni 1000 kodolgalviņu.

Pekinas pārstāvji šajās sarunās esot paziņojuši ASV kolēģiem, ka viņi neķersies pie atomdraudiem Taivānā, jo Ķīna esot pilnīgi pārliecināta, ka spēj gūt virsroku konvencionālajā karā par Taivānu, neizmantojot kodolieročus.

Aģentūra "Reuters" vēsta, ka Šanhajā notikušajās kodolsarunās piedalījās bijušās valstu amatpersonas un akadēmiķi, kuri par savas valdības nostāju šajā jautājumā var runāt pārliecinošāk, pat ja viņi nevar šo nostāju tieši ietekmēt.

Šīs sarunas, protams, nevar aizstāt oficiālas sanāksmes, taču, kopš abas valstis novembrī īslaicīgi atsāka pirmās oficiālās sarunas par kodolieročiem, nekāda tālāka kustība šim procesam vairs nav bijusi. Amerikāņi tajā vaino Ķīnas pasivitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti