Tehnoloģijas apdraud tradicionālos tirgotājus; grūti laiki arī nošu veikaliem Spānijā

Tirdzniecība tīmeklī un jaunās tehnoloģijas apdraud daudzus tradicionālos tirgotājus. Arī nošu un mūzikas literatūras tirgotāji Spānijas pilsētā Barselonā atzīst, ka veikalu slēgšana ir tikai laika jautājums.

"Šāda veida veikali ir kā Titāniks, kas lēnām grimst. Grimšana nav ātra, jo esam atvērti daudzas stundas, atrodamies centrālajā ielā, un garām staigā daudz cilvēku. Tas mums ļauj  izdzīvot. Es domāju, ka tas būs atkarīgs no tā, kad mēs nolemsim "doties pensijā". Mēs jūtam tendences un zinām, ka beigas ir neizbēgamas, bet meklēsim īsto laiku, lai to slēgtu," stāsta nošu veikala līdzīpašnieks Žaume Donkos.

Veikaliņš dibināts 1880. gadā, bet pašreizējo īpašnieku senči to iegādājās pēc 30 gadiem. Tieši pateicoties ilgai vēsturei un tradīcijām, krājumi ir iespaidīgi – apmēram septiņdesmit tūkstoši partitūru, grāmatas un arī vinila plates.  Īpašnieki kā vēl vienu faktoru, kas līdz šim ļāvis izdzīvot, min mūzikas stilu un žanru daudzveidību.

Šeit ir katalāņu tradicionālo deju pavadījuma, flamenko, bolero vai tango, Šostakoviča un pat Teilores Sviftas skaņdarbu un dziesmu notis, ko kādreiz nāca iegādāties visā valstī pazīstami mūziķi. Mūsdienās to galvenokārt novērtē tūristi, kas šeit var iepazīties ar kultūras mantojumu vai iegādāties klasiskas vērtības. Diemžēl šādu cilvēku kļūst aizvien mazāk, un arī augsto īres cenu dēļ savu darbu tuvākā apkaimē spiesti pārtraukt arī citi veikali un uzņēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti