ASV piemēro plašas sankcijas Krievijas aizsardzības nozarei

ASV piektdien paziņoja par plašām sankcijām pret gandrīz 400 personām un uzņēmumiem, kas saistīti ar Krievijas aizsardzības nozari. Tās papildina jau virkni spēkā esošo sankciju, kas Krievijai piemērotas saistībā ar atkārtoto iebrukumu Ukrainā.

"Krievija ir pārvērtusi savu ekonomiku par instrumentu, kas kalpo Kremļa militāri rūpnieciskajam kompleksam," paziņoja ASV finanšu ministres vietnieks Volijs Adejemo.

"Finanšu ministrija (..) turpina īstenot prezidenta [Džo] Baidena un viņa G7 kolēģu apņemšanos pārtraukt Krievijas militāri rūpnieciskās bāzes piegādes ķēdes un maksājumu kanālus," piebilda Adejemo.

Finanšu ministrijas sankcijas vērstas pret gandrīz 400 fiziskām un juridiskām personām Krievijā un ārpus tās, "kuru produkti un pakalpojumi ļauj Krievijai uzturēt savus kara centienus un izvairīties no sankcijām", paziņoja ASV Finanšu ministrija.

Starp uzņēmumiem, kam piemērotas sankcijas, ir 60 Krievijā bāzēti aizsardzības un tehnoloģiju uzņēmumi, kas "ir ļoti svarīgi Krievijas aizsardzības rūpniecības uzturēšanai un attīstībai", piebilda ministrija.

Līdztekus šīm sankcijām ASV Tirdzniecības ministrija paziņoja, ka tā veic agresīvas darbības, lai vēl vairāk ierobežotu ASV ražotu vai marķētu preču piegādi Krievijai un Baltkrievijai.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī Ukrainas armijai izdevās veiksmīgās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad  frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti