Ukraina: Starp ievainotajiem arī Krievijas komandieri
"Starp ievainotajiem ir grupējuma pavēlnieks ģenerālpulkvedis [Aleksandrs] Romančuks ļoti smagā stāvoklī. Štāba priekšnieks ģenerālleitnants [Oļegs] Cekovs ir bezsamaņā," sacīja Budanovs komentārā radiostacijai "Amerikas Balss".
"Cietušo vienkāršo militārpersonu skaits, kas nav štāba darbinieki, vēl tiek noskaidrots. Tie ir karavīri, kas dienē, apsardze, un tamlīdzīgi - viņi nav tajā sarakstā, par kuru es jums paziņoju," sacīja Budanovs.
Romančuks komandē Krievijas karaspēka grupējumu Zaporižjas virzienā un šogad saņēma ģenerālpulkveža dienesta pakāpi. Cekovs ir Krievijas Ziemeļu kara flotes Krasta spēku 200.atsevišķās motorizēto strēlnieku brigādes komandieris.
Budanovs neapstiprināja ziņas par Krievijas Melnās jūras kara flotes pavēlnieka admirāļa Viktora Sokolova iespējamo nāvi. Ukrainas Galvenajai izlūkošanas pārvaldei vēl nav informācijas par viņa stāvokli.
Budanovs arī neatbildēja uz jautājumu, vai uzbrukumam Krievijas Melnās jūras kara flotes štābam Sevastopolē tikušas izmantotas Rietumos ražotas raķetes.
Par šo raķešu triecienu piektdien bija paziņojis okupantu ieceltais Sevastopoles gubernators Mihails Razvožajevs. Tomēr Krievijas federālie telekanāli piektdienas vakarā pārtrauca pieminēt to, ka Krievijas Melnās jūras kara flotes štābs ir cietis raķešu triecienā.
Pirmajās stundās pēc trieciena Krievijas telekanāli bija stāstījuši par tā sekām un pat demonstrējuši foto no Sevastopoles, bet vakarā ziņu izlaidumos vairs netika pieminēts pat Melnās jūras kara flotes štābs.
Krievijas Pirmais telekanāls ziņu izlaidumos plkst.18 un plkst.21 ziņoja tikai to, ka "Kijivas režīms mēģināja uzbrukt Krimas teritorijai", bet Krievijas "pretgaisa aizsardzības spēki notrieca piecas raķetes" un "tika pārtverti arī 10 HIMARS šāviņi".
Uzbrukumā, iespējams, pielietotas britu tālā rādiusa spārnotās raķetes
Lielbritānijas ziņu telekanāls "Sky News", atsaucoties uz avotiem Ukrainas armijas Gaisa spēku struktūrās pavēstījis, ka uzbrukumā Krievijas Melnās jūras flotes štābam tika pielietotas britu tālā rādiusa spārnotās raķetes "Storm Shadow", kas spēj sasniegt vairāk nekā 250 kilometru lielu attālumu.
Lielbritānija piegādāja Ukrainas aizstāvībai nepieciešamās raķetes šā gada maijā. Vēlāk britu piemēram sekoja Francija, kas Ukrainai šī tipa raķetes nodeva šā gada jūlijā.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.