"PVO ir iesniegusi Ķīnai oficiālu pieprasījumu sniegt sīkāku informāciju par elpceļu slimību skaita pieaugumu un ziņojumiem par pneimonijas gadījumiem bērniem," trešdien norādīja ANO veselības aizsardzības iestāde.
Pagājušajā nedēļā Ķīnas Nacionālā veselības komisija žurnālistiem paziņoja, ka elpceļu saslimstības pieaugums ir saistīts ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu un zināmu patogēnu, proti, gripas un izplatītu bakteriālu infekciju, kas skar bērnus, apriti.
Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, kas atrodas valsts ziemeļos, pašlaik valda aukstums, un gaidāms, ka līdz piektdienai temperatūra pazemināsies līdz nullei, iepriekš ziņoja valsts plašsaziņas līdzekļi.
Pekinas Slimību kontroles un profilakses centra direktora vietnieks un galvenais epidemiologs Vangs Kvanji sacīja, ka pilsētā būtiski pieaugusi saslimstība ar elpceļu infekcijas slimībām.
Ceturtdien Pekinas Pediatrijas institūta bērnu slimnīcā drūzmējās vecāki ar bērniem, novēroja ziņu aģentūra AFP.
Kāds slimnīcā sastaptais tēvs tur bija atvedis savu klepojošo deviņus gadus veco dēlu un teica, ka bērns ir saslimis ar mikoplazmu pneimoniju – patogēnu, kas var izraisīt kakla sāpes, nogurumu un drudzi.
"Pēdējā laikā patiešām ir daudz bērnu, kas to ir saķēruši," viņš teica. "Protams, tas mani uztrauc!"
21. novembrī Ķīnas plašsaziņas līdzekļi un sabiedrības slimību uzraudzības programma "ProMED" ziņoja par nediagnosticētas pneimonijas gadījumiem bērniem Ķīnas ziemeļos.
PVO paziņoja, ka vēlas saņemt paskaidrojumus. Aģentūra ir arī "pieprasījusi papildu informāciju par jaunākajām tendencēm zināmu patogēnu, tostarp gripas, SARS-CoV-2 (vīrusa, kas izraisa Covid-19), RSV, kas skar zīdaiņus, un mikoplazmu pneimonijas cirkulāciju sabiedrībā, kā arī par veselības aprūpes sistēmas pārslogotības pakāpi", teikts paziņojumā.
PVO arī mudināja cilvēkus veikt profilaktiskus pasākumus, tostarp vakcinēties, atturēties no kontaktēšanās ar sasirgušajiem cilvēkiem un valkāt sejas maskas.
Pagaidām nav zināms, vai Ķīna ir sniegusi abildes uz PVO nosūtītajiem jautājumiem.
Jau Covid-19 pandēmijas laikā PVO vairākkārt kritizēja Ķīnas iestādes par pārredzamības un sadarbības trūkumu.
Tā, piemēram, vairāk nekā trīs gadus pēc tam, kad Uhaņā tika konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi, joprojām notiek asas debates par šīs respiratorās saslimšanas izcelsmi.
Šī gada sākumā PVO eksperti pauda pārliecību, ka Pekinas rīcībā ir daudz vairāk datu, kas varētu atklāt Covid-19 izcelsmi, un uzsvēra, ka ar šo informāciju ir jādalās.