Ukraina piedāvā cietumniekiem iespēju pievienoties cīņai pret Krievijas iebrucējiem

Lai palielinātu karavīru skaitu, ko iespējams sūtīt cīņā pret Krievijas iebrucējiem, Ukraina sākusi vervēšanas kampaņu arī cietumos. Amatpersonas vēsta, ka Ukrainas armijai pievienojušies jau vairāki tūkstoši ieslodzīto.

Krievijas un Ukrainas karā līdz šim tieši Krievija bijusi bēdīgi slavena ar atbrīvoto cietumnieku izmantošanu karadarbībā. Pagājušogad algotņu grupējuma "Vagner" vadonis Jevgeņijs Prigožins mērķtiecīgi apbraukāja Krievijas cietumus un piedāvāja noziedzniekiem doties karot uz Ukrainu. Pēc pusgadu ilgas karošanas viņiem tika solīta amnestija, ja izdosies palikt dzīviem.

"Vagner" cietumnieku vienības cieta lielus zaudējumus, tomēr tieši ar viņu palīdzību okupantu spēkiem izdevās gūt zināmus panākumus frontē, piemēram, ieņemt Doneckas apgabala pilsētu Bahmutu.

"Cietumnieki ieņēma Bahmutu. Diemžēl ne mūsējie," ziņu aģentūrai AFP stāsta ukraiņu cietumnieks Arturs Kačurovskis, kurš tiesāts par zādzību, bet tagad nolēmis izmantot iespēju pievienoties Ukrainas aizstāvju vienībām.

28 gadus vecais Dmitro laikrakstam "The Washington Post" stāsta, ka viņam ir īpaša motivācija doties cīņā pret okupantiem. 2021. gadā viņam tika piespriests vairāk nekā četru gadu cietumsods par telefona zādzību, bet ieslodzījumā Dmitro uzzināja traģisku vēsti: viņa sieva un divi bērni, divus un septiņus gadus veci, gāja bojā 2022. gada aprīlī, kad Krievijas uzlidojumā tika sagrauts viņu mājoklis Izjumas pilsētā.

"Krievija ir par to atbildīga," uzsver Dmitro, kurš apņēmies atriebt sievas un bērnu nāvi.

Ukrainas amatpersonas uzsver, ka Ukrainas spēku rindās pret cietumniekiem būs pavisam cita attieksme nekā Krievijas okupantu armijas vienībās, kur atbrīvotos ieslodzītos nereti izmantoja kā "lielgabalu gaļu" un sūtīja bīstamākajos uzdevumos.

Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvis Romans Kostenko vēsta, ka iespēju pievienoties armijai jau izmantojuši ap 3800 ieslodzīto.

"Lielākā daļa nesen pabeiguši apmācību. Viņu vidū jau ir gan ievainotie, gan kritušie," informē Kostenko.

Ukrainas parlaments maijā pieņēma likumu, kurā izklāstīti ieslodzīto mobilizācijas noteikumi.

Šo iespēju nedrīkst izmantot cietumnieki, kas notiesāti par tīšām slepkavībām, izvarotāji un personas, kas tiesātas par noziegumiem pret valsts drošību.

Saskaņā ar noteikumiem līdz cietumsoda termiņa beigām drīkst būt palikuši ne vairāk kā trīs gadi.

"Pievienošanās mūsu bruņotajiem spēkiem ir labākais veids, kā reabilitēt sevi sabiedrības acīs," secina Ukrainas tieslietu ministra vietniece Olena Visocka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti