Panorāma

Kvotām neiztērēto naudu slimnīcas drīkstēs pārdalīt

Panorāma

Gruzija vēsturisku vēlēšanu priekšvakarā

Krievija vairs neslēpj ziemeļkorejiešu iesaisti karā

Krievija vairs neslēpj ziemeļkorejiešu iesaisti karā pret Ukrainu

Ziemeļkorejas karavīri jau šajā nedēļas nogalē līdzās Krievijas armijai varētu iesaistīties kaujās pret Ukrainas spēkiem, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, to nosaucot par acīmredzamu konflikta eskalāciju. Viņam piekrīt arī ASV, kas uzskata – ziemeļkorejiešu izvietošana Krievijā apdraud ne tikai Ukrainas, bet arī citu reģionu drošību. Par to satraukta arī Dienvidkoreja, kas, reaģējot uz šo kaimiņvalsts soli, pirmo reizi apsver Ukrainai palīdzēt militāri.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu BRICS samitā, Krievijas diktators Vladimirs Putins vairs nenoliedza ziemeļkorejiešu atrašanos Krievijā. Viņš ironizēja – ja jau esot materiāli, kas to apliecina, tātad tas kaut ko nozīmējot.

Varētu ierasties līdz pat 12 000 ziemeļkorejiešu

Krievijā šobrīd atrodas ap trim tūkstošiem Ziemeļkorejas karavīru, kas iziet militāro apmācību – tas redzams arī Ukrainas izplatītajā video. Kopumā plānots nosūtīt 12 tūkstošus, liecina Dienvidkorejas rīcībā esošā informācija. Tas iezīmētu lielāko ziemeļkorejiešu izvietošanu ārvalstīs kopš Vjetnamas kara.

"Mēs vērojam šo attiecību padziļināšanos jau vairākus mēnešus. Un jautājums, kuram mums pašlaik nav atbildes – ko no šī iegūst Kims Čenuns? Iespējams, informācijas apmaiņu. Varbūt tehnoloģijas vai kādas citas spējas. Mēs vēl to nezinām. Bet tas, kas mūsu uztrauc, ir ne tikai tā ietekme uz karu Ukrainā, bet arī visā Klusā okeāna reģionā," spriež ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.

Krievijas karavīri par papildspēkiem gan šķietami nepriecājas – Ukrainas pārtvertajos Krievijas karavīru sarunu ierakstos dzirdamas vien nievas. Tajos krievi viņus sauc par "nolāpītajiem ķīniešiem" un netiek skaidrībā "ko pie velna lai ar viņiem iesāk?".

Dienvidkoreja plāno spert atbildes soļus

Ukrainas militārie izlūki secina, ka grupa ziemeļkorejiešu jau izvietota Kurskas reģionā un nedēļas nogalē varētu iesaistīties kaujās pret Ukrainas spēkiem.

Reaģējot uz ziņām par Ziemeļkorejas iesaisti, Lietuva nedēļas sākumā aicināja atgriezties pie Francijas prezidenta Emanuela Makrona priekšlikuma par Rietumu karavīru izvietošanu Ukrainā.

"Tagad ir iespēja atsaukt atmiņā Makrona iniciatīvu par to, ka Ukrainā varētu tikt izvietoti rietumvalstu karavīri. Es gan uzsveru, te nebija runa par kaujas misijām, taču pasaulē to uzņēma pretrunīgi. Es domāju, tagad ir laiks atgriezties pie šī priekšlikuma apsvēršanas," uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Medijos izskan, ka uz Ukrainu savas militārpersonas varētu nosūtīt arī Dienvidkoreja, kas dalītos ar savu ekspertīzi cīņā pret ziemeļkorejiešiem. Seula arī nosodīja šonedēļ ratificēto aizsardzības līgumu starp Krieviju un Ziemeļkoreju, kas paredz savstarpēju militāru palīdzību uzbrukuma gadījumā. Dienvidkorejā to sauc par provokāciju, kas apdraud ne tikai Ukrainas, bet arī Korejas pussalas drošību, un sola pārskatīt savu nostāju attiecībā uz ieroču piegādēm Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti