Okupētajā Krimā raķešu triecienā nodarīti postījumi armijas lidlaukam

Naktī uz piektdienu okupētajā Krimā, Novofedorivkā, raķešu trieciens nodarījis postījumus Krievijas armijas lidlaukam "Saki", vēsta Ukrainas un Krievijas mediji. Ukrainas sabiedriskā raidorganizācija, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, ziņoja par sprādzieniem Sakos un Novofedorivkā.

Kāds Saku iedzīvotājs stāstījis, ka "pilsētā bija ļoti spēcīgi sprādzieni" un "dzīvokļos pat drebējuši logi". Kā vēsta "Telegram" kanāls "Krimskij veter", trāpīts munīcijas noliktavai. Tad izraisījies ugunsgrēks un bijusi dzirdama detonācija – vismaz 13 sprādzienu.

Tiek ziņots arī par spēcīgiem sprādzieniem Okuņivkas apvidū un Simferopolē. Tie varētu būt saistīti ar pretgaisa aizsardzības sistēmu darbību.

Krievijas "Telegram" kanāls "Astra", atsaucoties uz avotiem  Krimas avārijas dienestos, vēsta, ka lidlaukam veikts trieciens ar tāla darbības rādiusa raķetēm ATACMS. 

Pēc trāpījuma izcēlies ugunsgrēks. Divas militārpersonas esot ievainotas.

Raķete ATACMS, kā tiek ziņots, trāpījusi arī Krievijas pretgaisa aizsardzības dislokācijas vietai, kas atrodas Saku rajonā piecu kilometru attālumā no Šovkovičnes. 

Triecienā iznīcināta radiolokācijas stacijas iekārta. Saskaņā ar "Telegram" kanāla avotu teikto Ukrainas Bruņotie spēki veikuši triecienu Krimai ar četrām raķetēm ATACMS. Pretgaisa aizsardzības spēki divas no tām notriekuši.

Militārajam lidlaukam "Saki" Novofedorivkā jau vairākkārt nodarīti postījumi raķešu triecienos. Tur bāzējas 43. iznīcinātāju aviācijas pulks, kas nodrošina atbalstu Krievijas karaspēkam Ukrainas dienvidos. Tā bruņojumā ir bumbvedēji Su-24 un iznīcinātāji Su-30.

Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs arī apstiprinājis, ka triecienu veikusi Ukraina.

Tiek ziņots, ka šis ir viens no operatīvajiem lidlaukiem, ko Krievija izmanto, lai kontrolētu gaisa telpu – jo īpaši Melnās jūras rajonu – un veiktu gaisa uzlidojumus Ukrainas teritorijā, vēstīja medijs "Ukrainska Pravda".

Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs arī norādīja, ka lidostu it kā aizsargājušas "modernas" Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas kārtējo reizi nespēja aizsargāt svarīgu Krievijas Federācijas militāro objektu.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī Ukrainas armijai izdevās veiksmīgās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad  frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti