Ukrainas varas iestādes brīdināja cilvēkus nebraukt uz ostas pilsētu Odesu un no tās, jo sniegputenis padarījis neizbraucamus daudzus ceļus. Bloķēta arī galvenā šoseja, kas ved uz galvaspilsētu Kijivu.
Terrible weather around Odesa now. Tonight a snow storm is expected in Kyiv, and I hope it will not be that heavy. pic.twitter.com/8A2ZmXjNE0
— Sergej Sumlenny, LL.M (@sumlenny) November 26, 2023
Spēcīgais vējš lauza kokus un nodarīja postījumus infrastruktūras objektiem, un ekstremālo laikapstākļu dēļ mācības skolās notiks attālināti. Mediji vēsta, ka vētras dēļ apmēram pusmiljonam cilvēku pārtraukta elektrības padeve Krievijas okupētajā Krimas pussalā.
Weather and situation in Odesa right now. There is a heavy storm with winds up to 30 m/s and snow drifts. pic.twitter.com/J4IstPHpYg
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) November 26, 2023
Līdzīga situācija izveidojās Rumānijā, Bulgārijā, Serbijā un citās reģiona valstīs.
Rumānijas enerģētikas ministrs Sebastians Burduja paziņoja, ka vairāk nekā 400 apdzīvotās vietās ir pārtraukta elektroapgāde.
Ārkārtas dienesti paziņoja, ka svētdien četros apgabalos bija slēgti gan valsts, gan vietējie ceļi.
Arī kaimiņvalstī Bulgārijā sniegputenis lika valdībai svētdien izsludināt ārkārtas stāvokli lielā valsts daļā. Vairāk nekā 1000 apdzīvotu vietu, galvenokārt Bulgārijas ziemeļaustrumos, svētdien palika bez elektrības.
Pēdējo 24 stundu laikā Bulgārijā divi cilvēki gāja bojā satiksmes negadījumos un 36 tika ievainoti sniegputeņa dēļ. Stiprais vējš arī lika slēgt ceļus, kā arī nogāza kokus un elektrolīnijas.
Arī Turcijā vētra appludināja piekrastes rajonus, lauza kokus un nopietni traucēja satiksmi.
Piemēram, Izmiras pilsētā ielas pārvērtās par upēm, un komunālie dienesti bija spiesti atsūknēt ūdeni no daudzu ēku pagrabiem.
Lietus arī radīja nogruvumus, kas bloķēja ceļus Melnās jūras piekrastē.