Reformās ietilpst fiskālās disciplīnas uzlabošana, ienākumu nodokļa un privātīpašuma nodokļa ieviešana. Plānots arī privatizēt desmitiem valsts uzņēmumu.
Šī ir ekscentriskā prezidenta pirmā lielā likumdošanas uzvara. Viņš sevi dēvē par "anarhokapitālistu" un priekšvēlēšanu laikā solīja izvilkt Argentīnu no ekonomiskās lejupslīdes.
Viņa jaunajā reformā plānotie taupības pasākumi paredz līdz gada beigām panākt nulles budžeta deficītu, lai mēģinātu savaldīt inflāciju. Tā šobrīd sasniegusi augstāko punktu Argentīnas vēsturē – 275 procentus.
Kritiķi apgalvo, ka reformu kopums, kurā uzsvars likts uz privatizāciju un taupības pasākumiem, var nodarīt reālu kaitējumu valsts rūpniecībai un mazajiem uzņēmumiem.
Budžeta samazinājumi, tostarp sabiedrisko iestāžu darba paralīze, apvienojumā ar brutālu peso devalvāciju decembrī vairāk nekā uz pusi ir apslāpējusi pirktspēju valstī.
Politologs un ekonomists Pablo Tigani ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka politiskā ziņā šī vērtējama kā uzvara, taču ekonomikas jomā "tā būs atgriešanās pie 90. gadu politikas ar ierobežojumu atcelšanu, privatizāciju un beznosacījumu ekonomikas atvēršanu, kas būs smags trieciens rūpniecībai un valsts mazajiem un vidējiem uzņēmumiem".
Starptautiskais Valūtas fonds ar piesardzīgu optimismu vērtē veiktās reformas, prognozējot inflācijas sarukumu šogad līdz 230 procentiem.