Panorāma

Olimpiādē lielāka drošība nekā ANO un NATO samitos

Panorāma

Panorāma

Baltijas un Ziemeļvalstis palīdz Ukrainai ceļā uz ES

Andris Piebalgs: Ukrainas iestāšanās ES būs daļa no miera plāna

Situācijai frontē turpinot būt ļoti smagai, katru dienu piedzīvojot apšaudes arī pilsētās un ciemos, Ukraina paralēli turpina neatlaidīgi strādāt arī pie sava ceļa uz Eiropas Savienību. Tajā Ukrainai palīdz virkne zinošu un pieredzējušu ekspertu no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Viņu vidū ir arī bijušais Eiropas komisārs Andris Piebalgs, kurš nesen apmeklēja Kijivu un izzināja jaunākās Ukrainas vajadzības.

Bijušie komisāri, ministri, vēstnieki un citi pieredzējuši un augsta līmeņa eksperti no visām trim Baltijas valstīm, kā arī Zviedrijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas un Somijas turpmāk būs Ukrainas plecs atbalsts ceļā uz Eiropas Savienību.

Šajā grupā Latviju pārstāv bijušais ES komisārs Andris Piebalgs, kurš savulaik pats piedalījās procesā, kad Latvija stājās Eiropas Savienībā.

Ekspertu grupa nesen apmeklēja Kijivu un kopā ar Ukrainas valdības pārstāvjiem, ministriem, dažādu jomu atbildīgajiem skaidroja, kādas ir vajadzības, lai Ukraina varētu virzīties uz priekšu pēc iespējas ātrāk un precīzāk.

"Eiropas Savienības paplašināšanās jeb Ukrainas iestāšanās Eiropas Savienībā ir daļa, ko viņi redz no sava miera plāna. Tātad miers iestājas ne tikai ar kāda līguma parakstīšanu, bet arī ar to, ka Ukraina ir Eiropas Savienībā," skaidro Piebalgs.

Ukraina rēķinās, ka Krievijas agresija nemazināsies, tādēļ paplašināšanās procesam ir jānotiek tik ātri, kā vēl nekad vēsturē nav bijis. Un arī tādēļ Ukrainā cer tieši uz Ziemeļvalstu un Baltijas pieredzi.

"Tas, kas noticis Ukrainā, – ļoti daudz jau ir izdarīts, piemēram, cīņā pret korupciju. Mēs tiešām varējām pārliecināties, ka ir sperti milzīgi soļi uz priekšu. Mēs skatāmies arī valsts ieņēmumu dienestu, nodokļus, ir ļoti daudz kas izdarīts.

Pats process palīdzēs modernizēt Ukrainu kā valsti, pastiprināt viņu cilvēkresursu profesionalitāti, bet pats galvenais – tā ir daļa no miera plāna," uzsver Piebalgs.

Gaisa trauksmes Kijivā skanēja arī dienās, kad tur atradās eksperti. Apmeklēta arī "Ohmatdet" bērnu slimnīca, ko vēl nesen Krievija apšaudīja ar raķetēm.

Visā Ukrainā ir cietušas vairāk nekā 1800 medicīnas iestādes

"Šajā pašā laikā, kad bija uzbrukums bērnu slimnīcai, bija uzbrukums arī dzemdību nodaļai, kur gāja bojā pieci mediķi un trīs pacienti. Tas ir nenormāli, un tas ir tik drausmīgs šoks, ka ar to ir grūti samierināties," atzīst Piebalgs.

Tās visas ir ziņas un pieredze, ko Baltijas un Ziemeļvalstu eksperti pārved mājās savām un pārējām Eiropas Savienības valstu valdībām ar mērķi pārliecināt stiprināt Ukrainu, palīdzēt tai uzvarēt Krievijas sāktajā karā un domāt, kā to nostiprināt ar Ukrainas dalību Eiropas Savienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti