Krustpunktā

Krustpunktā: Maznodrošinātie nesaņems pārtikas pakas. Ziemeļkorejas iesaiste karā Ukrainā

Laikmeta krustpunktā

Mirdza Martinsone: Krievu darbu iestudēšanā varētu ieturēt pauzi, bet valoda ir jāzina

Krustpunktā: Gruzijā notiekošo vērtē tur dzīvojoša latviete Dace Džavašvili

Latviete no Tbilisi: Gruzijā nav pieraduši pie daudzpartiju sistēmas, lieliem protestiem neticu

Lai arī Gruzijā pēc sestdien notikušajām vēlēšanām daļā sabiedrības valda šaubas par godīgu partijas "Gruzijas sapnis" uzvaru, daudz cilvēku, iespējams, pirmdienas vakarā nedosies protestēt Tbilisi ielās, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" teica Gruzijā jau 15 gadus dzīvojošā latviete Dace Džavašvili.

Viņa pati plāno piedalīties protestā, taču uz jautājumu, vai gruzīni tic demokrātiskām un liberālām vērtībām, Džavašvili atbildēja, ka jautājums ir sarežģīts, jo kopumā gruzīni brīvību mīl.

"Un šo arī ļoti izmantoja "Gruzijas sapnis", jo viņi tagad visu laiku spiež uz cilvēkiem. Nu nebija tā, ka [partijas vēstījumā uzsvars bija] par pievienošanos Krievijai. Tas bija par suverenitāti, par Gruzijas neatkarību. Par suverenitāti – jo kā tā Eiropa vai pasaule drīkst mums diktēt, kā mums vajag dzīvot? Tā kā šo brīvību arī ļoti izmantoja "Gruzijas sapnis"," skaidroja Džavašvili.

Gruzijā mītošā latviete arī stāstīja, ka, viņasprāt, Gruzijā arī nav plašas pieredzes ar daudzpartiju sistēmu.

"Bija komunistiskā partija, pēc tam bija haoss. Cilvēkiem, visticamāk, daudzpartiju [sistēma] asociējās ar haosu. Pēc tam atkal valdīja [kādreizējais Gruzijas prezidents Eduards] Ševardnadze, pēc tam bija [Mihaila] Saakašvili periods, un tagad jau 12 gadus atkal ir viena partija. Un visu laiku ir valdījusi tā viena partija, būtībā viens cilvēks," viņa teica. "Manuprāt, varētu būt tā, ka katrās vēlēšanās mainās valdība un cilvēkiem arī tas kaut kā asociējās  ar nestabilitāti. Viņi nesaprot, ka patiesībā tā vajag būt, lai būtu tiešām stabilitāte, un ka tā demokrātija tā strādā."

Džavašvili arī vērtēja ka, viņasprāt, vēlēšanu rezultāti nav godīgi un triumfējušais "Gruzijas sapnis", visticamāk, saņēmis mazāku iedzīvotāju atbalstu. 

"Es teiktu, varētu būt tie 45% [vēlētāju atbalsta], jo "Edison Research" prognozēja 40,9% "Gruzijas sapnim". Nu OK, varbūt maksimums 45% viņiem bija – es teiktu, ka tie varētu būt reāli rezultāti," viņa teica.

Džavašvili gan piebilda, ka, lai arī gala rezultāti, iespējams, bijuši "uzpūsti", "Gruzijas sapnis" tāpat ieguvis ievērojamu vēlētāju atbalstu:

"Būtībā "Gruzijas sapnis" uzvarēja. Mēs skatījāmies tos rezultātus kā četru opozīcijas partiju apvienoto skaitli, jo viena partija visvairāk – "Gruzijas sapnis" – dabūja šīs balsis. Šie cilvēki [partijas atbalstītāji] balsoja par to, ko sludināja "Gruzijas sapnis" – par mieru, par stabilitāti, par izaugsmi un par Eiropas integrāciju. Bet cieņpilnu Eiropas integrāciju."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti