Aptauja: Gruzijā varas partiju atbalsta trešā daļa, bet opozīcijas spēkus – puse vēlētāju

Trīs mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām Gruzijā pie varas esošo partiju "Gruzijas sapnis", kā arī tās sabiedroto "Tautas spēks" atbalsta trešā daļa vēlētāju, kamēr opozīcijas spēkus – vairāk nekā puse vēlētāju. Par to liecina firmas "Edison Research" veiktā sabiedriskās domas aptauja pēc telekanāla "Formula" pasūtījuma.

Aptauja: Gruzijā varas partiju atbalsta trešā daļa, bet opozīcijas spēkus – puse vēlētāju
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Turklāt vairums Gruzijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu valsts attīstās nepareizā virzienā.  

No opozīcijas spēkiem lielāko atbalstu šobrīd bauda partiju "Nacionālā kustība" un "Agmašenebeli stratēģija" saraksts, kuru atbalsta 17% vēlētāju. Pārējām partijām atbalsts ir mazāks.

Izvēloties starp līdzšinējo varas partiju un apvienotajiem opozīcijas spēkiem, trīs piektdaļas vēlētāju dotu priekšroku opozīcijai. Šajā grupā ietilpst arī neizlēmušie vēlētāji.

Turklāt 71% aptaujāto uzskata, ka ir laiks dot iespēju pie varas būt citam spēkam.

63% Gruzijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts attīstās nepareizā virzienā. Pēdējās trīs aptaujas, ko veikusi "Edison Research", uzrāda šīs tendences pieaugumu.

Parlamenta vēlēšanas Gruzijā notiks oktobra beigās.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienība (ES) ir pieņēmusi lēmumu apturēt Gruzijas iestāšanās procesu valstu blokā un iesaldējusi 30 miljonus eiro, kas tika paredzēti atbalstam Gruzijas aizsardzības stiprināšanai. Eiropas Savienības valstu līderiem nav skaidrs, kādi ir pašreizējās Gruzijas valdības nodomi.

Rietumvalstu sašutumu izpelnījās Gruzijā pieņemtais likums par "ārvalstu aģentiem". Tas paredz iekļaut "ārvalstu aģentu" sarakstā nevalstiskās organizācijas un medijus, kas vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm, un Gruzijas valdība to pieņēma par spīti ES un ASV iebildumiem, un kas izraisīja plašus protestus.

Gruzijas valdošā partija "Gruzijas sapnis" aizstāv šo likumprojektu un uzsver, ka Gruzijas sabiedrībai jāzina, kuras organizācijas saņem ārvalstu finansējumu.

Taču likumprojekts izpelnījies salīdzinājumus ar Krievijas 2012. gadā pieņemto "ārvalstu aģentu" likumu, ko Kremlis izmantojis opozīcijas apspiešanai un neatkarīgo mediju slēgšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti