Rīta Panorāma

Grupai "Tumsa" jauna dziesma un gaidāms jauns albums

Rīta Panorāma

Japānu plosa taifūns "Šanšans"

Ukrainas karaspēkam drīzumā varētu pievienoties robotsuņi

Ukrainas karaspēkam palīdz arī robotsuņi

Izturīgs un veikls. Tāds Ukrainas frontē ir jaunais karavīra labākais draugs – robotsuns. Šie mehanizētie palīgi arvien biežāk kļūst par neaizstājamiem sabiedrotajiem Ukrainas spēku rindās.

It īpaši nenovērtējami robotsuņi kļuvuši mīnu meklēšanā, kā arī pretinieka ierakumu pārbaudīšanā. Ukrainas armijas pārstāvji stāsta, ka pats svarīgākais ir saglabāt karavīru veselību un dzīvību, un tieši tam šie roboti radīti.

Drīzumā Ukraina varētu ražot simtiem šādu robotu, un tie varētu aizstāt Ukrainas karavīrus, piemēram, izlūkmisijās vai arī piegādājot munīciju karadarbības zonās.

Šobrīd mehanizētais suns prot piecelties, notupties, skriet un lēkt kā vien operators viņu kontrolē. Suņi aprīkoti arī ar termālās redzamības sistēmām un spēj saskatīt pretinieku pat caur ēku sienām. Pateicoties to zemajam augumam, robotus ir grūti pamanīt.

Robotsuņi ar vienu uzlādes reizi spēj darboties pat līdz divām stundām no vietas. Un, ja gadījumā kāds no šiem robotiem nonāktu Krievijas spēku rokās, katrs suns aprīkots ar īpašu drošības sistēmu, kas attālināti var izdzēst no tā visus datus.

Šobrīd izstrādē ir arī jaunākas paaudzes robotsuņi, un tie jau drīzumā tiks ražoti sērijveidā.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī Ukrainas armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada augustā Ukraina sāka negaidītu iebrukumu Kurskas apgabalā Krievijā, tā mēģinot novirzīt Krievijas karaspēku no līdzšinējām frontes līnijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti