Izraēlas reakcija uz "Hamās" teroristu veikto uzbrukumu izraisījusi nepieredzētu antisemītisku incidentu pieaugumu.
ASV bāzētā Pretapmelošanas līga (Anti-Defamation League) vēsta, ka, piemēram, Austrijā antisemītisku incidentu skaits pieaudzis par 300%. Līdzīgas tendences vērojamas arī Lielbritānijā, Francijā un Vācijā.
"When you dehumanize and demonize Israelis and Jews it leads to anti-Jewish sentiment around the world," said CEO @JGreenblattADL. Since October 7, ADL data finds that antisemitic incidents are up 388% over the same period last year.https://t.co/RaF6FSlhFe
— ADL (@ADL) October 29, 2023
Vācijas antisemītisma komisārs brīdinājis, ka pastāv risks, ka valsts tiks atgriezta "visbriesmīgākajos laikos". Gadījumi ir visdažādākie – Nirnbergā uz ebreju restorāna sienas uzrakstīts "bērnu slepkavas", daudzviet vandalizētas holokausta upuru piemiņas vietas.
Hamburgā pret Izraēlu vērstā demonstrācijā tika nofilmēts arābu izcelsmes pusaudzis, kurš kliedzis: "Es gribu, lai Ādolfs Hitlers atgrieztos! Es esmu par Hitleru, par ebrejiem gāzes kamerās!"
Populārais vācu laikraksts "Bild" svētdien publicējis manifestu vairākās valodās, kurā aicinājis vāciešus apvienoties un pateikt stingru "nē" antisemītismam. Manifestā teikts, ka vārda brīvība neparedz tiesības "draudēt vai sist cilvēkus, mest akmeņus, dedzināt automašīnas un svinēt slepkavības".
Arī Francijā, Parīzes ziemeļu priekšpilsētā Sarselā, kas saukta par "Mazo Jeruzalemi" patrulē franču karavīri ar ieročiem un vietējie iedzīvotāji ielās iznāk maz, ziņo "Politico". Francijā pēdējo trīs nedēļu laikā ir bijis vairāk antisemītisku incidentu nekā pagājušajā gadā: ziņots par vairāk nekā 500 pārkāpumiem, sākot no verbāliem aizskārumiem un antisemītiskiem grafiti, līdz nāves draudiem un fiziskiem uzbrukumiem.
Francijā dzīvo lielākā ebreju kopiena ārpus Izraēlas un ASV, aptuveni pusmiljons ebreju. Taču vienlaikus Francijā ir arī viena no lielākajām musulmaņu kopienām Eiropā.
Lielbritānijā saskaņā ar ebreju kopienas datiem notikuši vairāk nekā 800 antisemītiski incidenti, kas ir par gandrīz 700% vairāk nekā iepriekš.
Arī populārajās sociālo mediju platformās pieaug naida runas gadījumi. Īpaši daudz pārmetumu saņēmusi platforma "X", agrāk saukta par "Twitter".
Antisemītisko izteikumu skaits pieaug arī Ķīnas sociālajos medijos. Tas notiek paralēli līdz ar Ķīnas kompartijas augošo atbalstu palestīniešiem. Ķīnas vadība gan cenšas parādīt, ka ir neitrāla šajā konfliktā, bet uzstāj uz pamieru.