Kopumā reidi tika veikti piecās pilsētās, tostarp Katalonijas reģiona galvaspilsētā Barselonā.
Aizdomās turētie aizturēti pēc vairāk nekā astoņu mēnešus ilgas izmeklēšanas, Spānijas drošības iestādēm sadarbojoties ar Beļģijas policiju. Tieši Briseles likumsargi vairākus aizturētos saistīja ar džihādistu organizācijām un organizēto noziedzību.
Visi aizturētie ir marokāņi vecumā no 21 līdz 39 gadiem. Viņi dzīvojuši Katalonijā teju 20 gadus, taču samērā bieži devušies uz Maroku, norādīja tiesa.
Kopš Spānija 2015.gadā palielināja trauksmes līmeni līdz otrajam augstākajam, Spānijas policija aizturējusi aptuveni 200 islāma ekstrēmistus.
Savukārt, pieminot pagājušajā nedēļā nošauto policistu Parīzē, Francijas prezidents Fransuā Olands aicināja tautai būt vienotai, lai „samērā grūtā un ilgā cīņā uzvarētu terorismu”. Ar šādu paziņojumu Olands nāca klajā mirušā policista bērēs, uz kurām ieradušies bija arī abi prezidenta amata kandidāti - centriski noskaņotais Emanuels Makrons un galēji labējo pārstāve Marina Lepēna.
37 gadus vecais policists tika nogalināts netālu no Elizejas laukiem, kad uz policistu automašīnu uguni atklāja kāds 39 gadus vecs Francijas pilsonis. Viņa raidītās lodes ievainoja vēl divus cilvēkus, bet vēlāk apšaudē ar policiju agresors tika nogalināts. Policista dzīvesdraugs uzsvēra, ka „neizjūt naidu”, bet tas viņu ir tuvinājies visiem tiem, kuri zaudējuši sev tuvos kādā no teroraktiem Francijā. Godinot nogalināto policistu, viņam tika piešķirts arī valsts augstākais apbalvojums.
Apšaude notika vien dažas dienas pirms Francijā bija paredzētas pirmās kārtas prezidenta vēlēšanas, turklāt incidents noticis uz viens no slavenākajām ielām Francijā - Elizejas laukiem. Atbildību par šo uzbrukumu uzņēmusies teroristiskā organizācija „Daīš”.
Kopš 2015.gada džihādistu kaujinieku sarīkotajos uzbrukumos Francijā bojā gājuši jau pieci likumsargi un vairāk nekā 230 civiliedzīvotāju. Šīs būs viens no izaicinājumiem, ar ko būs jāsaskaras arī jaunajam Francijas prezidentam, kurš būs zināms 7.maijā.