Mediju rīcībā nonācis konferences gala dokumenta projekts, un tajā nav minēta pakāpeniska atteikšanās no fosilā kurināmā. Tajā norādīts, ka nepieciešama steidzama rīcība, lai saglabātu iespējamu mērķi ierobežot globālo sasilšanu līdz pusotram grādam pēc Celsija skalas.
Vides aktīvistu organizācija “Greenpeace” jau paudusi savu sašutumu, norādot, – maz ticams, ka fosilais kurināmais aizmirsts.
Daudzos pasākumos tiekot intensīvi diskutēts par to, ka ogles, jēlnafta un gāze rada lielu daudzumu oglekļa dioksīda izmešu.
Ēģiptes īpašais sūtnis solījis, ka darīs visu iespējamo, lai līdz konferences noslēgumam piektdien panāktu vienošanos, taču garantija tam nav.
Savukārt ASV sūtnis Džons Kerijs jau svētdien pavēstījis, ka dažas valstis nevēlas pieminēt pusotra grāda mērķi konferences noslēguma paziņojumā. Pretrunīgs viedokļi pasākumā ir arī par kompensācijām nabadzīgākajām valstīm par klimata pārmaiņu postošajām sekām.
KONTEKSTS:
Jaunākais ANO ziņojums par globālo klimata stāvokli liecina, ka pēdējie astoņi gadi bijuši siltākie novērojumu vēsturē. Tagad jūras līmenis paaugstinās divas reizes ātrāk nekā 90. gados un ir pārspēti visi ledāju kušanas rekordi. Šāda visai drūma aina iezīmējās, sākoties ANO klimata konferencei COP27, kas notiek Ēģiptes pilsētā Šarm eš Šeihā.
Konferenci, kas notiek līdz 18. novembrim, apmeklē daudzu valstu līderi.