Uz 27 ES valstīs veiktajām aptaujām balstītās prognozes liecina, ka nākamais Eiropas Parlamenta sasaukums būs sadrumstalotāks nekā kāds no iepriekšējiem. Zināms, ka nākamajā EP sasaukumā strādās mazāk deputātu (705) nekā pašreizējā (751).
Lielāka ietekme tajā būs arī jaunajiem un radikāli orientētajiem politiskajiem spēkiem.
Eiropas Parlamenta pārstāvji informē, ka tiesības izvēlēties deputātus ir apmēram 373 miljoniem bloka dalībvalstu pilsoņu, bet apmēram 23,5 miljoni jauniešu maijā beigās paredzētajā balsojumā varēs piedalīties pirmo reizi.
Kopumā Eiropas Savienībā pašlaik lielākais atbalsts iezīmējas Eiropas Tautas partijas grupai (25,96%), kurai seko Sociālistu un demokrātu progresīvā alianse (19,5%) un Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupa (10.64%).
Pārējiem politiskajiem spēkiem atbalsts pašlaik ir zem 10%, tostarp grupai “Nāciju un brīvības Eiropa” (8,37%), Eiropas Konservatīvo un reformistu grupai (7,23%), Eiropas Apvienotie kreisie/Ziemeļvalstu Zaļie kreisie (6,52%), Zaļie/Eiropas Brīvā alianse (6,38%) un grupa „Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa” (6,1%).
Savukārt Latvijā lielākais atbalsts EP vēlēšanās tiek solīts “Saskaņai” (25,4%), Jaunajai konservatīvajai partijai (17,7%). Tām seko Zaļo un Zemnieku savienība (11,8%), Nacionālā apvienība (11,3%), “KPV LV” (10,4%) un “Attīstībai/Par!” (9,8%). Vēl mazāks atbalsts tiek prognozēts “Jaunajai Vienotībai” (5,8%), Latvijas Reģionu apvienībai (3,9%), “Progresīvajiem” (2,3%) un Latvijas Krievu savienībai (1,2%).
Prognozes veiktas, izmantojot līdz februāra sākumam dalībvalstīs veiktu uzticamu aptauju datus. Pēc Eiropas Parlamenta pasūtījuma tos apkopojis uzņēmums “Kantar public”. Esošajām politiskajām grupām pieskaitītas tikai tās partijas, kuras jau ir saistītas ar kādu no Eiropas politiskajām partijām. Visas pārējās partijas un politiskās kustības pieskaitītas kategorijai “citi”.