"[ASV] prezidenta [Džo] Baidena administrācija, kā gaidāms, trešdien paziņos par papildu 750 miljoniem dolāru militārai palīdzībai Ukrainai," sacīja ziņu avoti.
Viens no tiem precizēja, ka Baltais nams vēl nav pieņēmis galīgo lēmumu par to, kādi ieroči tiks piegādāti Ukrainai šajā palīdzības paketē.
Par iepriekšējo ASV militārās palīdzības paketi Ukrainai 800 miljonu dolāru apmērā tika paziņots marta vidū. Šis militārais aprīkojums jau ir nogādāts Ukrainā.
ASV Senāts 6. aprīlī vienbalsīgi pieņēma likumu, ļaujot prezidentam Džo Baidenam izmantot lendlīzes programmu, lai paātrinātu militārās tehnikas piegādes Ukrainai.
Ar likumu par lendlīzes programmu attiecībā uz Ukrainas demokrātijas aizstāvēšanu 2022. gadā tiks paātrināta svarīgu militāro iekārtu un citu kritiski nepieciešamu sūtījumu piegāde Ukrainai, saīsinot birokrātiskās procedūras.
Tā ļauj faktiski dāvināt iekārtas ar nosacījumu, ka saņēmējvalsts samaksās to vērtību ASV vēlāk.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievija iebruka Ukrainā. Abu valstu sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.
Pēc 29. martā Stambulā notikušajām sarunām Krievija apgalvojusi, ka samazinās karadarbību Kijivas apkaimē, un pieļāva Krievijas un Ukrainas prezidentu tikšanās iespējamību, tomēr Rietumos šos solījumus vērtē piesardzīgi.
Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Arvien vairāk ārvalstu uzņēmumu boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.
Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.