Protesti sākās mierīgi. Cilvēki jau vairākas stundas bija pulcējušies Laietana ielas vidū netālu no Spānijas policijas iecirkņa. Ir divas frontes – vienā pusē stāv Katalonijas neatkarības atbalstītāji, kuru vidū ir daudz jaunu cilvēku, un otrā – Spānijas policija ar stekiem, kas pēdējās dienās ir sadūrusies arī ar protestētājiem.
Protesti pie policijas iecirkņa Barselonā
Viens no protestētājiem Ramons Rivers intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka ir ieradies, lai protestētu pret radušos situāciju. "Pret politiķiem, kuri nav politiķi, policiju, kas netaisni izturējusies pret demonstrantiem,” viņš paskaidro.
Kamēr vieni policijas virzienā met pudeles un krāsu, citi aicina saglabāt mieru.
Tā ir jauna kustība, kas ir radusies šajās protesta dienās – brīvprātīgie veido dzīvu aizsargsienu starp policiju un nemierniekiem. Taču visu nosargāt neizdodas un pēc pusnakts miermīlīgie protesti pārauga jaunās sadursmēs. Cietuši gan policisti, gan protestētāji.
Svētdien dzīve Barselonā rit ierastajā gaitā, arī pie pasaulslavenās Antonio Gaudi projektētās Svētās Ģimenes katedrāles, kas vēl piektdien protestu dēļ bija slēgta.
Savukārt mākslinieks Arturo uzskata, ka pilsētā rit normāla dzīve. “Te bija manifestācija, daudz cilvēku, bet tagad viss ir vaļā. Situācija Barselonā ir absolūti normāla. Tie, kas protestē, nemaz nav no šejienes. Katalāņi ir mierīgi cilvēki. Šodien ir ļoti grūti būt neatkarīgam, viss ir globāls. No kā gan varam būt neatkarīgi, no Eiropas?” viņš vaicā.
Tūrisma kompānijas gan saka, ka tikai vēlāk varēs īsti aprēķināt zaudējumus, ko nesušas ziņas par nemieriem pilsētā un streiks lidostā, kas atturējis tūristus no Barselonas apmeklējuma.
Tea - tūriste no Gruzijas - gan nesatraucas. “Mēs atbraucām tieši pirmajā protesta dienā. Lidostā mazliet bija bīstami, bet pilsētā viss ir kārtībā,” viņa paskaidroja.
Tikmēr mediji ziņo, ka, visticamāk, nelielas Katalonijas neatkarības atbalstītāju protesta demonstrācijas Barselonā turpināsies visu nedēļu līdz sestdienai, kad atkal varētu būt gaidāmi plašāki streiki.