“Delfīnu” saistībā ar Malaizijas lidsabiedrības lidmašīnas notriekšanu meklē Starptautiskā izmeklēšanas grupa.
Septembra nogalē izmeklētāji aicināja palīdzēt atpazīt izmeklēšanā figurējošās personas, balstoties uz pārtvertajām telefonsarunām, kurās “Delfīnu” uzrunā arī kā Nikolaju Fjodorovoču.
Vienīgais pašlaik Krievijā dzīvojošais ģenerālis ar šādu vārdu saskaņā ar publiski pieejamo informāciju ir Centrālā kara apgabala galvenais inspektors Nikolajs Tkačevs.
“The Insider” korespondents pa telefonu sazinājās ar Tkačevu, sakot, ka vēlas viņu intervēt. Redakcija vēlāk publikācijā atvainojās ģenerālim par maldināšanu, taču norādīja uz jautājuma sabiedrisko nozīmīgumu.
Iegūtos sarunu ierakstus pārbaudīja divas neatkarīgas ekspertīzes. Kolorado Universitātes Kriminālistikas centrs secināja - varbūtība, ka “Delfīns” un “The Insider” sarunas biedrs ir viens un tas pats cilvēks, ir 428 augstāka par iespēju, ka tie ir divi dažādi cilvēki. Izdevums norāda, ka Eiropas tiesu ekspertīžu institūtu tīkls uzskata indeksu 428 par “pietiekami nopietnu apstiprinājumu”.
Savukārt Lietuvas tiesu ekspertīzes centra eksperti, salīdzinot sarunu ierakstus, secināja, ka divos sarunu fragmentos balss, iespējams, sakrīt, bet citos divos fragmentos – “ar lielu varbūtību sakrīt”.
“The Insider” ziņoja, ka Tkačevs piedalījās abos Čečenijas karos, 2010.gadā oficiāli atvaļināts no dienesta, bet pēc tam bija militārais padomnieks Sīrijā. Sarunā ar “The Insider” Tkačevs sacīja, ka pēc atgriešanās no Sīrijas kļuva par galveno inspektoru, un pēc 2012.gada nav pametis Jekaterinburgu.
2014.gada 17.jūlija pēcpusdienā bojā gāja visi 298 cilvēki, kas atradās aviokompānijas "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīnā reisā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. To notrieca Ukrainas austrumos, kur tobrīd nesen bija uzliesmojusi karadarbība, Kremļa atbalstītajiem separātistiem cenšoties savā kontrolē pārņemt vairāk teritorijas. Divas trešdaļas – 193 upuri – bija nīderlandieši.
Nīderlandes valdība paziņoja, ka visi aizdomās turētie lidmašīnas notriekšanas lietā tiks tiesāti Nīderlandē. Šādu lēmumu kopīgi pieņēmušas izmeklēšanā iesaistītās valstis – Austrālija, Beļģija, Malaizija, Nīderlande un Ukraina. Tās turpinās sadarboties tiesvedības procesā, kas aptvers visus upurus no 17 valstīm.
Starptautiskā izmeklēšanā tika secināts, ka lidmašīna tika notriekta ar raķeti "Buk", kas Ukrainā ievesta no Krievijas un izšauta no Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas. Tomēr līdz šīm nav nākts klajā ar paziņojumu, kurš nospieda mēlīti un ir atbildīgs par lidmašīnas notriekšanu. Krievija izmeklēšanas secinājumus noraida, tā savulaik ANO Drošības padomē arī bloķēja īpaša tribunāla izveidi, un vaino Kijevu.