Pusdiena

Pusdiena 13.06.2016

Pusdiena

Obama un FIB: Orlando klubā notika terora un naida akts

Bijušais britu premjers Brauns sāk aģitācijas kampaņu par Lielbritānijas palikšanu ES

Bijušais britu premjers Brauns sāk masīvu aģitācijas kampaņu par Lielbritānijas palikšanu ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Atlicis desmit dienu līdz brīdim, kad Lielbritānijas balsstiesīgie pilsoņi dosies pie urnām, lai izteiktu savu viedokli referendumā par to, vai Apvienotajai Karalistei palikt vai izstāties no Eiropas Savienības (ES). Pirmdien, 13.jūnijā, masīvu kampaņu, lai iekarotu vēl neizlēmušos un pārliecinātu pretēji domājošos, sāk bijušais Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns. 

Viņš vada tos, kuri vēlas britu palikšanu Eiropas blokā. Braunam paredzēta arī vizīte Briselē.

Otrajā pasaules karā aviācijas uzlidojumos iznīcinātās Koventrijas katedrāles drupas, kas tagad ir kļuvušas par vienu no postošā kara simboliem, ir bijušā Lielbritānijas valdības vadītāja Gordona Brauna kampaņas video reklāmas simbols.

Staigājot pa garu, vakarīgu saules staru izgaismoto mūru ieskautu pagalmu, Brauns stāsta, kādēļ Eiropas Savienības izveidošana novērsa jauna kara atkārtošanos un kādēļ tā ir ideju, un nevis ieroču kaujas lauks.

 „Lead not to leave!” jeb latviski tulkojot „Vadīt, nevis pamest Eiropu” ir Gordona Brauna kampaņas sauklis, kurā, gan video reklāmās, gan personiski tiekoties ar vēlētājiem, viņš centīsies skaidrot, ka Lielbritānija var būt stiprāka, nevis raugoties Eiropas Savienības procesos no malas, bet esot tajos iekšā, piedaloties.

Līdz šim Eiropas Savienības atbalstītāji, pašreizējā Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona konservatīvie, ir centušies uzsvērt riskus, kādi varētu sagaidīt Apvienoto Karalisti, ja tā bloku pametīs, taču Brauna kampaņa sola stūrēt to pašu kuģi, bet citā virzienā, proti - klāstot, ko briti iegūs, paliekot Eiropas Savienībā.

Viņa partijas biedri pat uzrakstījuši vēstuli vairākiem ietekmīgākajiem telekanāliem, lūdzot sarīkot atklātas debates ar leiboristu piedalīšanos, kas esot kritiskis valstij un citādi noplokot konservatīvo pilsoņkarā, tā kā paša Kamerona partijas biedri ir sašķeltās pozīcijās par valsts nākotni. Jaunākās aptaujas liecina, ka eiroskeptiķu skaits pēdējā laikā atkal ir audzis.

Uzrunā, kas pirmdien paredzēta Leičesterā, Brauns izklāstīs tuvākā pusgada darbus, kas Lielbritānijai būtu jāpaveic pozitīva referenduma iznākumā, gan cīnoties ar ārzonās noslēpto naudu, kas iet garām Karalistes budžetam, gan vadot migrācijas krīzi, gan radot, pēc Brauna solījuma, vismaz pusmiljonu jaunu darba vietu un nostiprinot Lielbritānijas drošību.

Saskaņā ar statistikas datiem vismaz trešā daļa leiboristu atbalstītāju valstī joprojām neesot izšķīrušies, kā balsot referenduma dienā, un tieši šī auditorija būs Gordona Brauna kampaņas mērķis. Viņš personiski plāno tikties ar partijas atbalstītājiem dažādās Lielbritānijas pilsētās.

Uzskata, ka tieši Brauna iesaistīšanās arī Skotijas referendumā par atdalīšanos no Lielbritānijas, kas notika pirms diviem gadiem, bija izšķiroša, jo bijušais britu premjers, pats būdams skots, ar spēcīgu vēstījumu kampaņā „Better together!” jeb „Labāk kopā!” spēja mobilizēt un pārliecināt neizlēmušo vai svārstīgo auditoriju.

Pirmdien vakarā Gordons Brauns ieradīsies arī vizītē Briselē, kur viņam paredzēta tikšanās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru.

Protams, Brisele notikumiem Lielbritānijā seko līdzi ar aizturētu elpu, tā kā referenduma iznākums patlaban nav prognozējams un rezultātus sola ārkārtīgi ciešus, bet Eiropas Savienībai britu atbalsts aiziešanai no bloka būtu pamatīgs trieciens ar ilgstošu nenoteiktību.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņojis, ka gadījumā, ja briti nobalsos par izstāšanos, Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzēs aptuveni septiņus gadus, lai vienotos par tālāko.

Jau ziņots, ka Kameronam februārī Briselē izdevās noslēgt vienošanos ar pārējo ES dalībvalstu līderiem par Lielbritānijas īpašo statusu ES.

Britu vēlētājiem referendumā 23.jūnijā būs jāpauž savs viedoklis par to, vai ar piedāvātajām reformām ir pietiekami, lai Lielbritānija arī turpmāk paliktu 28 valstu blokā. Šo referendumu gan pats Kamerons, gan arī daudzi citi politiķi nodēvējuši par šīs paaudzes valsts svarīgāko lēmumu.   

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti