BBC, atsaucoties uz izdevuma "La Libre" ziņoto, vēsta, ka uzbrucējam esot bijusi mugursoma un spridzekļu josta. Viņš iegājis centrālajā stacijā un sarīkojis tur nelielu sprādzienu, pēc kā uzreiz lodes raidījuši stacijā dežurējošie karavīri.
Karavīri pastāvīgo teroraktu draudu dēļ jau vairākus gadus patrulē Briseles ielās un īpaši transporta punktos – dzelzceļa stacijās, metro pieturās un citur, kur pulcējas daudz cilvēku.
Pilsētā pēc incidenta bija dzirdamas sirēnas. Cilvēki sociālajos tīmekļos lūgti netuvoties norobežotajai vietai. Aculiecinieki vēstīja, ka stacijā esot bijušas dzirdamas nelielas eksplozijas un šāvieni.
Centrālā stacija plašā perimetrā bija norobežota ar policijas lentām. Notikuma vietā bija daudz policijas auto, glābšanas dienestu, smagi bruņotu karavīru. Slēgti visi piekļuves punkti vecpilsētai.
Vecpilsēta, kas allaž ir tūristu un vietējo ļaužu pilna, bija tukša, un vienīgie tās "iemītnieki" bija policisti, karavīri un žurnālisti, kuriem bija ļauts barā pārvietoties pa stingri noteiktu koridoru, lai nokļūtu uz sarīkoto preses konferenci.
Izmeklētāji Briselē notikušo incidentu uzskata par teroraktu. Policija pagaidām nav atklājusi uzbrucēja personību. Neviens pašlaik nav uzņēmies atbildību par notikušo uzbrukumu.
Atmosfēra Briselē kopumā gan bija mierīga un organizēta, jo arī policija pēc incidenta steidzās paziņot interneta sociālajos medijos, ka viss tiek rūpīgi kontrolēts.
Arī turpmākajās dienās Brisele var rēķināties ar pamatīgiem drošības pasākumiem. Ceturtdien un piektdien tur notiks arī ES līderu samits un šajās dienās arī plānoti divi grupas „Coldplay” koncerti, kurus apmeklēs tūkstošiem cilvēku. Taču jau otrdienas vakarā daudzi sāka atteikties no biļetēm, jo pēdējais incidents atkal ir radījis bailes no masu pasākumiem.
Jau ziņots, ka nedaudz vairāk kā pirms gada Brisele piedzīvoja teroraktus ar daudz upuriem gan Briseles lidostā, gan Briseles Mālbēkas metro stacijā. Toreiz uzspridzinājās teroristi pašnāvnieki, bumbas lidostā ievedot čemodānos un pēc tam aktivizējot spridzekli metro vagonā. Teroraktos bojā gāja 32 cilvēki. Atbildību uzņēmās teroristiskais grupējums "Daīš" jeb tā sauktā "Islāma valsts".
Vēl nesen Beļģijas mediji ziņoja par brīdinājumiem, ka teroristi plāno jaunus uzbrukumus Beļģijai.