Panorāma

Latvijas Televīzijas valde atskaitās par paveikto

Panorāma

Eiropadome par Lielbritānijas prasībām

Briti par "Brexit"

Britu domas par Lielbritānijas palikšanu dalās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Kamēr Eiropa ar aizturētu elpu seko Lielbritānijas un Eiropas valstu sarunām par Apvienotās Karaliste nosacījumiem palikšanai Eiropas Savienībā (ES), tikmēr paši briti lielākoties neliekas ne zinis. Piemēram, rīta bezmaksas avīzē „Metro” šai tēmai ir veltītas tikai divas slejas avīzes vidū, arī citur nemana lielus virsrakstus, jo briti gluži vienkārši netic, ka šonedēļ tiks panākts Lielbritāniju apmierinošs kompromiss.

Mazā biznesa pārstāvis Pols Rodžerss domā, ka, visticamāk, šonedēļ sarunās tiks panākta vienošanās, taču tā būs tālu no tā, ko vēlas Lielbritānija, tādēļ briti referendumā balsos par izstāšanos.

„Esmu pārliecināts, ka Lielbritānija nobalsos par izstāšanos, un iemesls šādai pārliecībai ir tas, ka tad Lielbritānijai būs daudz vieglāk vienoties par savstarpēji izdevīgiem nosacījumiem vienalga, vai valstis ir ES vai jebkur citur pasaulē,” sacīja Rodžerss.

Savukārt Deivids Smits, kurš šobrīd ir bezdarbnieks, cenšas izvairīties no jebkādām ziņām, jo nekā laba tur tāpat nav. „Kad es pa retam tomēr dzirdu, cik daudz tas izmaksā valdībai, Dievs vien zina, cik miljonus vai miljardus, un būtu jauki, ja šo naudu varētu ietaupīt, taču, runājot par ES, es tiešām par to nezinu pietiekami daudz,” norāda Smits.

Pensionāre, kuras laba paziņa ir latviete, nekādā gadījumā nevēlētos, lai austrumeiropieši tiktu izdzīti. Taču, viņasprāt, sala ir palikusi par mazu, un vairāk iebraucējus nevar uzņemt. „Tik daudz cilvēku iebrauc valstī. Mums nepietiek vietas viņiem! Šeit nav tik daudz vietas... ārsti ir pārslogoti, slimnīcas ir pārslogotas,” saka kundze.

Aptaujas rāda, ka „par” un „pret” šobrīd ir aptuveni 50 pret 50, un daudzi aptaujātie uzskata, ka Lielbritānijas īstā vieta ir Eiropā. „Te ir trīs miljoni viesstrādnieku, bez kuriem mēs nevaram iztikt. Es domāju, ka nebūtu pareizi izstāties no ES tieši šajā brīdī,” saka kāds kungs.

„Nedomāju, ka mums vajadzētu izstāties, bet nu es esmu veca kundze, un ko es vairs no tā saprotu... Taču mans viedoklis ir, ka mums nevajag izstāties,” atsaka vēl kāda kundze.

Par Lielbritānijas nākotni galvenokārt uztraucas vecākā paaudze, pārējiem vai nu nav viedokļa, vai ziņām gluži vienkārši neseko.

Ziņots, ka ceturtdien Briselē ir sācies ES līderu samits. Tajā viens no galvenajiem jautājumiem ir ES un Lielbritānijas sarunas, par to, ar kādiem nosacījumiem Lielbritānija var palikt ES.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti