“Mēs nevaram vakcinēt visu planētu ik pēc četriem vai sešiem mēnešiem. Tas nav ilgtspējīgs vai finansiāli saprātīgs risinājums. Nākotnē mums vairāk jādomā par riska grupu aizsardzību,” intervijā laikrakstam “The Daily Telegraph” atzina profesors Polards, kurš kopā ar kolēģiem izstrādāja kompānijas “AstraZeneca” ražoto vakcīnu pret Covid-19.
Polards spriež, ka nav vajadzības par katru cenu vakcinēt visus iedzīvotājus vecumā virs 12 gadiem. “Mums jākoncentrējas uz riska grupām, nodrošinot, lai viņiem ir pieejamas balstdevas un ārstēšana, kas viņus pasargātu.”
Polards norāda: kamēr bagātās valstis vakcinē savus iedzīvotājus ar trešo vai pat ceturto Covid-19 vakcīnas devu, trūcīgās valstīs mazāk nekā 10% iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu.
Polards gan saglabā optimismu un uzskata, ka Covid-19 pandēmijā ļaunākais jau ir aiz muguras. “Kādā brīdī sabiedrībai ir jāatsāk normāla dzīve. Kad tas notiks, gaidāms inficēšanās gadījumu pieaugums, tādēļ ziema droši vien nav labākais laiks, lai to darītu. Bet tas ir lēmums, kas jāpieņem politiķiem, nevis zinātniekiem. Mūsu pieejai ir jāmainās, liekot uzsvaru uz vakcīnām un balstdevām. Lielāko risku joprojām rada nevakcinētie.”
Pārmetumus vakcinācijas pretiniekiem veltījis arī Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons, kurš ceturtdien nosodīja aktīvistus, kas ar sociālo tīklu palīdzību izplata pilnīgus murgus (“mumbo jumbo”).
“Skumjākie vārdi angļu valodā ir “par vēlu”. Kad tu neesi vakcinēts un guli reanimācijā, diemžēl ir par vēlu vakcinēties. Tādēļ ejiet saņemt vakcīnas balstdevu jau tagad,” mudināja Džonsons.