Šoreiz atšķīrās ne tikai formāts, kādā notiek sanāksme, bet arī apspriesto jautājumu loks, jo pēc nepilniem diviem mēnešiem beigsies pārejas periods un Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības. Joprojām ir dažādas problēmas un pārpratumi ar pieteikšanos jaunajam rezidenta statusam.
"Saskaramies ar situāciju, kad bērni Lielbritānijā ir dzīvojuši bez dokumentiem, nav noformētas pases.
Ja ir jauktās ģimenes, tad vecāki uzskata, ka, ja vīrs ir brits, tad bērns arī automātiski ir brits. Otra lielākā problēma ir pensionāri, kas šeit ir iebraukuši, viņi nav noformējuši "National Insurance Number" [nacionālās apdrošināšanas numuru - tas pats, kas personas kods Latvijā], kas dod iespēju strādāt un pieteikties pabalstiem. Viņiem bieži vien nav bankas konta, kas varētu būt kā pierādījums," stāstīja ES pastāvīgā statusa reģistrācijas konsultante Inese Asermane.
Vēstniecības pārstāvji īpaši atgādināja, ka
personu apliecinošiem dokumentiem pieteikties var joprojām un ka konsulārā nodaļa tagad, ārkārtas situācijā, drīkst turpināt darbu.
"Konsulārā nodaļa ir atvērta jau no jūnija konsulārajiem pakalpojumiem, pasēm un e-ID kartēm. Ņemot vērā "Brexit" pārejas perioda tuvošanos beigām, vēstniecība arī ir piedāvājusi nebijušu un īstermiņa iespēju līdz decembra sākumam pieteikties pasu un ID karšu noformēšanai sestdienās. Pieraksta vietas vēl aizvien ir pieejamas, lūdzu, piesakieties mūsu mājaslapā elektroniskā pieraksta sistēmā," aicināja Latvijas vēstniecības Lielbritānijā trešais sekretārs Artūrs Saburovs.