Viņš uzsvēra, ka ES pat ļauj efektīvāk uz krīzi reaģēt.
Atbildot uz jautājumu par to, ka katra valsts noteica savus Covid-19 ierobežojumus, Dombrovskis teica, ka veselības jomā ES kompetence ir ierobežota. "Iespējams, pēc krīzes pie tā jāatgriežas, kā labāk to risināt, ņemot vērā, ka, rīkojoties ES līmenī, ir labāki rezultāti," norādīja politiķis.
Saistībā ar sašķeltību Eiropas valstu starpā Dombrovskis apstiprināja, ka zināmas problēmas ir, bet, pēc viņa teiktā, diskusijas par "slinkajiem dienvidniekiem" nav nekas jauns. Dombrovskis uzsvēra, ka pašlaik ES izdevies atrisināt problēmu, mobilizējot līdzekļus par kopumā 3,4 triljoniem eiro, lai atbalstītu Eiropas ekonomiku.
EK daudzgadu budžeta sakarā tiekot runāts, ka tas varētu tikt palielināts uz pusi - proti, resursu griesti būtu līdz 2% no valstu kopējā nacionālā ienākuma. Iepriekš bijis uzstādījums par 1%.
Daudzgadu budžetā netiekot aiztikts pamats, par ko jau iepriekš runāts, bet tiks diskutēts par papildu finansējumu jau esošajam. Šis būs atbalsts ne tikai stipri cietušajai Itālijai vai Spānijai, bet arī citas valstis varēs uz to pretendēt. Tikai pašām Austrumeiropas valstīm ir arī jāpieprasa un jāparāda sevi, norādīja Dombrovskis.
Viņš ir cerīgs par nākotni, sakot, ka šajā krīzē Latvija iegāja krietni sagatavotāka, nekā tas bija iepriekšējā finanšu krīzē, kad viņš bija premjers Latvijā. Dombrovskis arī uzskata, ka Eiropas Zaļais kurss saglabāsies - tieši zaļā enerģija un inovācijas varētu palīdzēt attīstīt ekonomiku pēc Covid-19 krīzes.