Vācijas sociāldemokrāti iekšējā balsojumā ir pieņēmuši lēmumu, ko ļoti saspringti gaidīja gan Vācijas kancleres Angelas Merkeles Kristīgie demokrāti, gan arī valdības daudzviet Eiropā.
Sociāldemokrātu lēmums pievienoties Merkeles Kristīgajiem demokrātiem un nevis palikt opozīcijā, bet būt valdībā, atver jaunu rīcības telpu un novērš strupceļu, kādā Vācijas politika pēdējos mēnešos bija nonākusi.
Uzskata, ka liels nopelns šajā lēmumā ir Sociāldemokrātu partijas Parlamentārās grupas līderei Andrea Nālesai,
kura visticamāk arī kļūs par partijas vadītāju pēc iepriekšējā līdera Martina Šulca atkāpšanās. Tieši viņa centās pārliecināt skeptiskos partijas biedrus.
„Mēs diskutēsim, runāsim un gūsim labus rezultātus. Un tāpēc balsot par pievienošanos koalīcijai šodien ir tik svarīgi," teica Nālesa.
Vācijas kanclere Angela Merkele ir apsveikusi Sociāldemokrātu partijas pieņemto lēmumu sadarboties,
norādot, ka tas nāks par labu visai Vācijai.
"Šis ir labs lēmums gan Sociāldemokrātu partijai, gan - jo īpaši - visai valstij. Jaunajai valdībai būs daudz darba, pie kura jāķeras visā drīzumā," publiski paudusi Merkele. Lēš, ka jauno valdību varētu izveidot nepilnu divu nedēļu laikā.
Ja viss notiks veiksmīgi, tad Merkele kļūs par vienu no visilgāk nepārtraukti valdības vadītāja amatā esošo politiķi Eiropā, jo Angela Merkele Vācijas kancleres pienākumus ir pildījusi jau divpadsmit gadus.
Taču Angelai Merkelei nesolās vieglas dienas, jo viņai ir jārēķinās ar spēcīgu opozīciju, kurā paliks partija „Altenratīva Vācijai”, kas iebilst, piemēram, pret viņas migrācijas politiku.
Ar lielu atvieglojumu sociāldemokrātu lēmums un līdz ar to ziņa, ka Vācijai nav jārīko atkārtotas vēlēšanas, ir uztverta daudzviet Eiropā un arī Eiropas Savienības institūcijās Briselē.
Vācija ir bloka ietekmīgākā dalībvalsts, un arī proeiropeiskās Angelas Merkeles ietekme uz Eiropas Savienības lēmumiem un spēja noturēt bloku vienotu, nav pārspēta. Tieši viņa tiek uzskatīta par ļoti svarīgu faktoru, lai turpinātos Vācijas un Francijas līderu sadarbība, kas ir vērsta uz Eiropas Savienības nostiprināšanu.
Analītiķi gan norāda, ka Sociāldemokrātiem šis referendums nav bijis „veselīgs”, jo rezultāti parāda, ka partijas biedri ir sašķelti un ievērojama daļa - aptuveni trīsdesmit procentu, tomēr nav vēlējusies pievienoties koalīcijai. Arī ļoti ilgais valdības veidošanas process esot sašķibījis sabiedrības domu par to, vai Angela Merkele varētu garantēt stabilitāti valstī, ko viņa priekšvēlēšanu laikā ir apsolījusi.
Par jauno valdības līderi koalīcija balsos jau pēc teju divām nedēļām, 14. martā.