-
Francijā
Parīzes ielas otrdien ir daudz tukšākas, un satiksmes sastrēgumi daudz mazāki nekā ierasti. Pusdienlaikā spēkā stājās stingri ierobežojumi, saskaņā ar kuriem vairāk nekā 60 miljoniem Francijas iedzīvotāju aizliegts pamest mājas bez svarīga iemesla. To var darīti tikai, piemēram, ja ir jāiet uz darbu vai jāiegādājas pārtika.
Otrdien no rīta pie veikaliem pirms ierobežojumu stāšanās spēkā bija novērojamas garas rindas. Ielās patrulēs desmitiem tūkstoši policistu, kas piemēros līdz 135 eiro lielas soda naudas cilvēkiem, kuriem nebūs rakstiskas atļaujas uzturēties ārpus mājām, brīdināja valdība.
Francijas prezidents Emanuels Makrons par jaunajiem ierobežojumiem paziņoja pirmdien, 16. martā, vakarā uzrunā nācijai. Televīzijā to noskatījās 35 miljoni cilvēku, kas ir rekordliels skaits. Francijā koronavīrusa inficēšanās reģistrēta vairāk nekā 6000 cilvēku, miruši 150.
Taču izskan brīdinājumi, ka tuvākajās dienās šie skaitļi var strauji pieaugt, radot lielu slodzi slimnīcām.
Francijas ieviestie kontroles pasākumi, kas būs spēkā vismaz divas nedēļas, ir līdzīgi, kādi jau ir noteikti Itālijā un Spānijā.
-
Spānijā
Spānija ar tūkstošiem inficēto un simtiem mirušo ir ceturtā koronavīrusa vissmagāk skartā valsts pasaulē pēc Ķīnas, Itālijas un Irānas.
Pagājušajā naktī, sekojot vairāku citu valstu piemēram, arī Spānija slēdza savas sauszemes robežas. Saskaņā ar jauno kārtību, valstī tiek ielaisti tikai Spānijas pilsoņi, cilvēki ar uzturēšanās atļaujām un akreditēts diplomātiskais personāls, kā arī ārkārtas situāciju gadījumos.
Kravas auto ar precēm joprojām var šķērsot Spānijas robežu.
-
Vācijā
Arī Vācija kopš vakardienas slēgusi robežas ar vairākām kaimiņvalstīm. Kanclere Angela Merkele aicināja visus vāciešus atteikties no ceļojumiem brīvdienās, tostarp braucieniem pa Vāciju, un palikt mājās. Aizliegta cilvēku pulcēšanās dievkalpojumos, slēgti bāri, parki, teātri, muzeji.
"Šie ir nopietni pasākumi, kādi mūsu valstī vēl nekad iepriekš nav bijuši.
Bet šobrīd tie ir nepieciešami, lai samazinātu cilvēku kontaktēšanos un līdz ar to saslimšanu un smagu inficēšanos skaita pieaugumu,"
sacīja Vācijas kanclere.
-
Lielbritānijā
Bet Lielbritānija no šādiem stingriem pasākumiem pagaidām atteikusies. Premjers Boriss Džonsons pirmdien, 16. martā, noraidīja aicinājumus slēgt skolas vai izvērst masveida koronavīrusa testus, vienlaikus mudinot sabiedrību izvairīties no ceļošanas, bāriem, kafejnīcām un sociālajiem kontaktiem, kas nav obligāti nepieciešami.
-
Itālijā
Tikmēr vīrusa vissmagāk skartās valsts Itālijas valdība plāno nacionalizēt grūtībās nonākušo nacionālo lidsabiedrību "Alitalia". Šāda iecere pausta ekonomikas glābšanas ārkārtas plānā, kas izstrādāts koronavīrusa krīzes radītās ietekmes dēļ.
Lidsabiedrība jau gadiem strādā ar zaudējumiem, bet epidēmijas dēļ aviopārvadājumu sektors tagad skarts īpaši smagi.
Arī Francijas valdība neizslēdz uzņēmumu nacionalizācijas iespēju.
-
Ķīnā
Savukārt Ķīna otrdien paziņoja, ka diennakts laikā reģistrēts tikai viens jauns pašmāju inficēšanās gadījums ar Covid-19. Vēl 20 jauni gadījumi reģistrēti personām, kas ieradušās no ārzemēm.
Pekina tagad pieprasa, lai visi cilvēki, kas ierodas no ārvalstīm, ievēro 14 dienu karantīnu īpaši šim nolūkam paredzētās viesnīcās.
-
Indija
Bet Indija otrdien apmeklētājiem slēdza valsts galveno tūrisma objektu Tadžmahalu. No balta marmora 17.gadsimtā celto mauzoleju Tadžmahalu apmeklē tūkstošiem cilvēku dienā. Varasiestādes lēmumu pamatoja ar nepieciešamību ierobežot koronavīrusu pēc tam, kad Indijā reģistrēja trešo nāves gadījumu.