Eiropā valstis slēdz robežas, aug «Covid-19» gadījumu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Vācija no pirmdienas slēgusi savas robežas ar vairākām kaimiņvalstīm, atjaunojot stingru robežkontroli. Līdzīgus lēmumus centienos ierobežot jauno koronavīrusu pieņēmušas jau vairākās Eiropas valstis. Bet Spānijā strauji pieaudzis inficēšanās gadījumu skaits, tai kļūstot par pasaulē ceturto vīrusa vissmagāk skarto valsti.

ĪSUMĀ:

  • Vācija no pirmdienas slēgusi savas robežas ar vairākām kaimiņvalstīm.
  • Vācijas ierobežojumi neattiecas uz preču kustību un tiem, kas dodas uz darbu.
  • Vācijas pilsoņiem un personām ar uzturēšanās atļauju ļauts atgriezties valstī.
  • Vācijā līdz šim ap 6000 inficēšanās gadījumu, miruši vairāk nekā 10 cilvēki.  
  • Spānijā vīruss izplatās strauji – gandrīz 9000 inficēto, gandrīz 300 miruši.
  • Spānija noteica gandrīz pilnīgu aizliegumu pilsoņiem atstāt savas mājas.
  • Spānija no pusnakts slēgs sauszemes robežas, lai apturētu vīrusa izplatīšanos.
  • Francijā  vairāk nekā 5000 saslimšanu, miruši 127 cilvēki.
  • Francija ievieš stingrākus pasākumus,uzdod cilvēkiem palikt mājās.
  • Itālijā, vīrusa vissmagāk skartajā valstī aiz Ķīnas, - gandrīz 25 000 inficēšanos.
  • Itālijā miruši teju 2000 cilvēki.  
  • Itāļiem jau vairākas dienas uzdots neiziet no mājas.
  • Šveices valdība valstī izsludināja ārkārtas stāvokli līdz 19.aprīlim.
  • Dažādi ierobežojoši pasākumi arī Baltijas valstīs, Polijā, Ukrainā, Grieķijā un citur.  
  • PVO: tagad Eiropa ir koronavīrusa epicentrs.  

Vācija pirmdien, 16. martā, kļuva par vēl vienu Eiropas valsti, ka centienos iegrožot koronvīrusa izplatību atjaunojusi robežkontroli. Eiropas Savienības ekonomikas dzinējspēks Vācija slēgusi robežas ar Franciju, Austriju, Dāniju, Šveici un Luksemburgu. Ierobežojumi neattiecas uz preču transportēšanu un cilvēkiem, kas dodas uz darbu. Vācijas pilsoņiem un personām ar uzturēšanās atļauju ļauts atgriezties valstī. Pārējiem netiks ļauts šķērsot robežu, svētdien vakarā teica Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers. Kravas automašīnām ar precēm ierīkotas atsevišķas joslas, lai tās robežu var šķērsot ātrāk.

Vācijas ieviestie pasākumi attiecas uz piecām valstīm, taču kaimiņvalstis Čehija un Polija jau bija slēgušas savas robežas.

Vācijā līdz šim reģistrēti aptuveni 6000 inficēšanās gadījumu, miruši vairāk nekā desmit cilvēki. Skolas ir slēgtas, aizliegti masu pasākumi.

Spānija pirmdienas vakarā paziņoja, ka savu sauszemes robežu slēgs no pusnakts.

Valstī tikšot ielaisti tikai Spānijas pilsoņi, cilvēki ar uzturēšanās atļaujām un akreditēts diplomātiskais personāls, kā arī ārkārtas situāciju gadījumos.

Spānija kļuvusi par valsti, kurā ir ceturtais lielākais inficēšanās gadījumu skaits pasaulē.  Ar jauno koronavīrusu inficēto skaits diennakts laikā pieaudzis par gandrīz 1000, pietuvojoties deviņu tūkstošu atzīmei, pirmdien paziņojusi Spānijas Veselības ministrija. Vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ miruši gandrīz trīs simti cilvēku.

Nedēļas nogalē Spānija noteica gandrīz pilnīgu aizliegumu pilsoņiem atstāt savas mājas, izņemot, kad jādodas uz darbu vai pēc pirmās nepieciešamības precēm. Slēgti visi restorāni, bāri, mācību iestādes.

Spānija un Portugāle vienojušās ierobežot tūristu plūsmu pāri kopējai robežai, izņēmums attiecas tikai uz preču pārvadāšanu un strādniekiem.

No otrdien Francija ieviesīs stingrākus pārvietošanās ierobežojumus, aizliedzot  pulcēšanos ārpus telpām un uzdodot iedzīvotājiem palikt mājās visā Francijas teritorijā. To pirms paziņoja Francijas prezidents Emanuēls Makrons.

Šie pasākumi cīņai ar koronavīrusu ir līdzīgi, kādi jau ieviesti Itālijā, un stāsies spēkā otrdien.  Francija jau slēgusi visas mācību iestādes, kafejnīcas, kinoteātrus, aizliegusi masu pulcēšanos.

Itālijā, vīrusa vissmagāk skartajā valstī aiz Ķīnas, reģistrēts gandrīz 25 000 inficēšanos, miruši teju 2000 cilvēki.

Pilsētu ielas ir tukšas, tajās patrulē policija, lai pārbaudītu, vai cilvēki ievērot striktos noteikumus.  Itāļiem jau vairākas dienas uzdots neiziet no mājas, ja vien viņi nevar pierādīt, ka jāiet uz darbu, vai nepieciešams papildināt pārtikas krājumus.  

Šveices valdība šodien valstī izsludināja ārkārtas stāvokli - līdz 19.aprīlim.

Dažādi ierobežojoši pasākumi ieviesti vairākās Eiropas valstīs - Baltijas valstīs, Polijā, Ukrainā, Grieķijā un citur.  

Pasaules Veselības organizācija paziņojusi, ka tagad Eiropa ir koronavīrusa epicentrs.  Lai koordinētu rīcību cīņā ar vīrusa izplatību, Eiropas Savienības līderi rītdien rīkos videokonferenci.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos. 

Latvijā līdz svētdienai, 15. martam, reģistrēti 30 "Covid-19" saslimšanas gadījumi. Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, Latvijā no 13. marta cita starpā slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi. Pāris dienas vēlāk valdība vienojās par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti