“Jautājums ir par Krievijas atbildību, un šajā ziņā mums visiem jābūt vienotiem. Krievijai ir jānodrošina sava daļa no humānās situācijas risinājuma, ko tā pati ir palīdzējusi radīt,” paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.
“Tāpat tai jāpalīdz rast politisku risinājumu, nevis ļaut kādam domāt, ka pietiks tikai parunāt ar [Krievijas prezidentu] Vladimiru Putinu. Nē, tas nav pietiekami, lai runātu ar Vladimiru Putinu, mums ir arī jāveic nepieciešamais spiedienu, lai politisks risinājums tiktu atrasts,” uzsvēra Olands.
Iepriekš Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni atzina, ka sankcijas pret Krieviju Sīrijas jautājumā nav oficiālajā dienaskārtībā. Ceturtdien gan esot apspriesti iespējamie scenāriji, kā reaģēt uz notikumiem Alepo, bet tas vairāk skāris jau esošās sankcijas pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.
Attiecībā pret Krieviju gan tika pagarinātas sankcijas, kas tika ieviestas 2014. gada jūlijā. Toreiz virs Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna. Sankcijas skāra Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu nozares, un šobrīd tās ir spēkā līdz nākamā gada 31.janvārim.
Tikmēr Alepo austrumos, kur sākta evakuācija, joprojām atrodas aptuveni 50 000 cilvēku, galvenokārt civiliedzīvotāji, ceturtdien paziņojis ANO miera sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura.
Pēc Misturas teiktā, evakuācija gaida vairāki tūkstoši kaujinieku un viņu ģimenes. Tāpat tur uzturas līdz 40 000 mierīgo iedzīvotāju. Turcija iepriekš ziņoja, ka Alepo austrumos, visticamāk, atrodas pat 80 000 līdz 100 000 iedzīvotāju.
Jau ziņots, ka saskaņā ar jaunāko informāciju Alepo tomēr ir sākusies cilvēku evakuācija un pirmās automašīnas ar ievainotajiem ir ieradušās pilsētas rietumos.
Bašara al Asada spēkiem, palīdzot Krievijas aviācijai, Irānas un kustības ''Hezbolah'' kaujiniekiem, izdevās atkarot Alepo. Otrdien izskanējis, ka Asada spēki nogalinot mierīgos iedzīvotājus, tostarp redzamāko nemiernieku vadoņu ģimenes. Krievijā šo informāciju noliedza, apgalvojot, ka civiliedzīvotājus slaktējuši bēgošie nemiernieki, kuru vidū ir vairāki savās starpā konkurējoši grupējumi.
Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo