Pudždemons ir ievēlēts parlamentā, tomēr nav skaidrs, vai viņš varēs ieņemt deputāta vietu. Visiem ievēlētajiem Spānijas deputātiem ir jāzvēr uzticība konstitūcijai, un tam ir jānotiek klātienē. Tomēr, ja Pudždemons atgrieztos Spānijā, viņš uzreiz tiktu aizturēts.
Katalonijas valdība 2017.gada 1.oktobrī, par spīti Madrides aizliegumam, sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību. Oktobrī reģionālais parlaments nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.
Savukārt Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, un toreizējais Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas. Separātistiem šajās vēlēšanās gan izdevās saglabāt vairākumu reģionālajā parlamentā.
Vairāki reģiona līderi nonāca cietumā un tagad stājušies tiesas priekšā apsūdzībās par dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanu. Savukārt citi reģiona līderi aizbēga no valsts.
Viņu vidū bija arī Pudždemons, kurš devās trimdā uz Beļģiju, lai Spānijā izvairītos no aizturēšanas.
Tagad, vēl nesen notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, Pudždemons tika ievēlēts parlamentā, tomēr nav skaidrs, vai viņš varēs ieņemt deputāta vietu.
Atbilstoši Spānijas noteikumiem, visiem, kas ir ievēlēti parlamentā, vispirms ir jāzvēr uzticība Spānijas konstitūcijai, un tam ir jānotiek klātienē. Taču, ja Pudždemons dosies uz Spāniju, viņš tur uzreiz tiks aizturēts saistībā ar apsūdzībām dumpī.
Pudždemons kopā ar katalāņu politiķi Antoniju Kominu trešdienas vakarā vēlējies iekļūt Eiropas Parlamenta ēkā. Viņiem liegta pagaidu akreditācija, neraugoties uz to, ka citi Spānijas Eiropas Parlamenta deputāti savu bija saņēmuši.
Taču pēc šī strīda Eiroparlaments lēma apturēt visu jaunievēlēto Spānijas deputātu akreditāciju. Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni paziņojis, ka tiek apturēta visu Spānijas deputātu piekļuve, līdz nebūs publicēti Spānijas Eiroparlamenta vēlēšanu galīgie rezultāti, kas Spānijas varasiestādēm ir jānosūta 20 dienu laikā pēc balsojuma.
Pudždemona advokāts Pauls Bekārts notikušo raksturoja kā patvarīgu un diskriminējošu, piebilstot, ka Spānijas absurda teātris ir importēts uz Eiropas Parlamentu.
Advokāts brīdināja - ja Eiropas Parlaments ļaus, ka dalībvalsts to ietekmē, un panāk, ka deputātiem tiek liegts ieņemt viņu vietas, viņš dosimies uz Eiropas Savienības Tiesu.
Turpinoties 12 katalāņu līderu tiesas prāvai Spānijas Augstākajā tiesā, Spānijas pārejas valdība piektdien mudināja ANO pārskatīt ekspertu grupas viedokli, kurā pausts aicinājums atbrīvot trīs apcietinātos Katalonijas līderus. ANO Patvaļīgā apcietinājuma jautājumu darba grupas viedoklī esot kļūdas un izkropļojumi. Tāpat Spānija norāda uz darba grupas dalībnieku interešu konfliktu, jo divi no pieciem tās dalībniekiem ir saistīti ar britu advokātu Benu Emersonu, kas pārstāv Katalonijas separātistus.
Maija sākumā publiskota aptauja liecina, ka pirmo reizi kopš 2017.gada jūnija vairākums katalāņu atbalsta reģiona palikšanu Spānijas sastāvā, nevis atdalīšanos no valsts.