“Frontex” pārstāve informēja, ka nākamajā trešdienā uz sauszemes robežas reģionu tiks nosūtīti apmēram 100 ārkārtas dienesta darbinieki. Uz Grieķijas salām dosies arī organizācijas kuģi un helikopteri, taču pagaidām nav skaidrs, kad pārdislokācija notiks.
Operāciju īstenos vismaz divus mēnešus, un visas ES dalībvalstis apsolījušas palīdzēt.
Grieķijas robežu sargā arī Latvijas robežsargi un policisti. Turklāt Valsts robežsardzei nepietiekamo resursu dēļ tas ir papildu slogs.
Tikmēr Turcijas iekšlietu ministrija informēja, ka uz robežu ar Grieķiju nosūtīti papildu 1000 policistu, lai neļautu atspiest atpakaļ nelegālos imigrantus, kas cenšas iekļūt Grieķijā.
Patlaban Turcijas slimnīcās atrodoties 164 migranti, kurus ievainojuši Grieķijas policisti, kas cenšas novērst nelikumīgu robežas šķērsošanu.
Turcijā pie abu valstu robežas vēl joprojām atrodoties tūkstošiem nelegālo imigrantu.
KONTEKSTS:
Pēc Sīrijas gaisa spēku triecienā 28. februārī Idlibā, kur tika nogalināti 34 Turcijas karavīri, Turcijas prezidents paziņoja, ka turpmāk vairs neliks šķēršļus bēgļu un imigrantu plūsmai ES virzienā. Rezultātā līdzās Turcijas robežai ar ES dalībvalsti Grieķiju sapulcējušies tūkstošiem migrantu, kas cenšas pāriet robežu. Pēdējo dienu laikā Grieķijas policijai vairākkārt izraisījušās sadursmes ar migrantiem, kas nelegāli mēģina iekļūt valstī.
Šonedēļ Krievija un Turcija vienojās par pamieru Sīrijas Idlibas provincē. Par turpmāko darbību tiks lemts. Situācija saasinājās pēc tam, kad Sīrijas armijas ofensīvā dzīvību zaudēja 50 tur izvietotie Turcijas karavīri.