Policijai dots rīkojums sodīt ikvienu, kurš nepildīs rīkojumu par sejas maskas lietošanu publiskās vietās. Tāpat varasiestādes drīkstēs izklīdināt cilvēku grupas, kurās būs pulcējušies vairāk nekā seši cilvēki. Pilsētu parkos būs aizliegts lietot alkoholu.
Karantīnas laikā būs spēkā arī stingri pārvietošanās ierobežojumi, iedzīvotāji nedrīkstēs aizklīst vairāk nekā 10 km no savas mājvietas.
No sestdienas visā Francijā tiks ieviesti stingri pandēmijas ierobežošanas pasākumi. Vairākas nedēļas būs slēgtas arī skolas.
Lieldienu priekšvakaru Francijas galvaspilsētā Parīzē, tāpat kā citur valstī, franči ir spiesti sagaidīt piesardzīgi. Covid-19 atgriezies ar jaunu jaudu, un aizvien spēcīgāk valstī saimnieko vīrusa britu variants, kas ir vēl lipīgāks un nāvējošāks un skar gados arvien jaunākus cilvēkus.
Slimnīcas ir pārslogotas, intensīvās terapijas nodaļās par dzīvību cīnās pēdējā gada laikā lielākais cilvēku skaits, un strauji audzis arī inficēšanās gadījumu daudzums – līdz 40 000 cilvēku dienā.
“Lai pasargātu dzīvi šodien, cilvēkus, kas jau ir slimi, un pasargātu dzīvi nākotnē, mūsu bērnus, mums nākamajos mēnešos būs jāpieliek papildu pūles.
To es jums visiem šovakar lūdzu, domājot arī par mūsu ārstiem, par iespējām intensīvās terapijas nodaļās,” trešdien uzrunā tautai pavēstīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Jaunie ierobežojumi paredz to, ka tagad ne tikai Parīzē un citos vissmagāk skartajos reģionos, bet visā valstī no pulksten 19 vakarā līdz 6 rītā būs spēkā komandantstunda. Tiks slēgti visi veikali, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces, liegta pārvietošanās starp pašvaldībām, ja vien nav īpaša iemesla, un nākamās trīs nedēļas aizvērs arī skolas.
Durvis joprojām nevērs arī restorāni, bāri, sporta zāles un muzeji, kas ir slēgti jau kopš oktobra.
Francijas iedzīvotāji šo ziņu sagaidījuši ar dalītām jūtām – vieni teic, ka šādus ierobežojumus vajadzēja jau sen, citi uzskata, ka tas būs milzīgs slogs.
"Dzīves, darba un ģimenes dzīves organizēšana kļūst ļoti sarežģīta. Es esmu aprūpētāja. Nekad nezinu, vai cilvēkiem būšu vajadzīga, vai ne. Tāpēc es jūtos tā, it kā staigātu pa virvi, zinot, ka kādā brīdī kritīšu. Ziniet, tas tiešām ir sarežģīti,” sacīja Parīzes iedzīvotāja Mihaela.
Francijā salīdzinoši lēni notiek arī vakcinēšanās process, ko ierobežo vakcīnu trūkums. Savukārt valdību kritizē arī par to, ka tā atšķirībā no citām Eiropas valstīm jau iepriekš nav noteikusi vēl stingrākus ierobežojumus, neaizverot skolas un uzņēmumus.