Abdeslams ir 26 gadus vecs marokāņu izcelsmes francūzis, kurš uzaudzis Molenbēkā, Beļģijā. Viņš tiek saistīts ar 13.novembra teroraktiem, kuros islāma ekstrēmisti nogalināja 130 cilvēkus.
Pēc četrus mēnešus ilgas meklēšanas, atkārtotiem reidiem un pārbaudēm dažādos Beļģijas galvaspilsētas Briseles rajonos Salahu Abdeslamu aizturēja 18.martā. Tas notika tikai dažas dienas, pirms sprādzieni nogranda arī Briseles starptautiskajā lidostā un metro stacijā. Tādēļ sākotnēji daudzi uzskatīja, ka arī šie terorakti ir cieši saistīti ar Abdeslama prāvu. To izmeklētāji vēl skaidro.
Zināms, ka Abdeslams ir pratināts par Briseles notikumiem, taču viņš ir atteicies tos komentēt. Saskaņā ar Beļģijas mediju vēstīto, Abdeslama pārvešana uz Franciju naktī uz trešdienu notikusi stingrā slepenības režīmā.
Salahs Abdeslams, kurš lielāko daļu mūža ir nodzīvojis Beļģijā, Francijas varas iestādēm ir izdots no rīta, un tagad to rokās ir izlemti viņa tālāko likteni. Beļģija līdz ar šo soli visas tiesības uz viņa arestu ir atcēlusi. Briselē, Molenbēkā, paliek Salaha Abdeslama māte un pārējā ģimene.
Par Abdeslama izdošanu jau no pirmā aizturēšanas brīža runāja Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš pat bija Briselē dienā, kad klajā nāca ziņa, ka ilgi meklētais ir sagūstīts. Pats Abdeslams tam pretojās, bet vēlāk, visticamāk, sava aizstāvja Svena Merija ietekmē mainīja domas.
Iepriekš Abdeslama Beļģijas advokāts visai kritiski izteicies par savu aizstāvamo, norādot uz viņa zemo intelektu un dzīves uztveri gluži kā videospēlē.
Tiek uzskatīts, ka Salahs Abdeslams bijis tas, kurš teroristiem pašnāvniekiem palīdzējis organizēt uzbrukumus Parīzē, īrējot dzīvokļus, automašīnas, izpētot vietas un pats viņus uz tām nogādājot. Beļģijas medijos arī parādījās ziņas, ka Abdeslamam pašam vajadzējis uzspridzināties kā teroristam pašnāvniekam, taču viņš to nav darījis, tādēļ ekspertiem ir aizdomas, ka viņa uzdevums bijis jaukt pēdas izmeklētājiem.
Par Abdeslama pagātni ir dažādas ziņas. Vietējie mediji iepriekš ir vēstījuši, ka kādu laiku viņš ir strādājis Beļģijas sabiedriskā transporta tīklā, taču no darba atlaists par kavējumiem.
Nedēļu pēc teroraktiem Parīzē arī Briselē izsludināja vairāku dienu ārkārtas stāvokli, ceturto augstāko terorisma draudu līmeni, slēdzot sabiedriskā transporta pakalpojumus Briselē, jo tobrīd Abdeslams joprojām bija meklēšanā. Pat tad, ja viņš varētu būt pēdējais no dzīvos palikušajiem teroristiem, kuri iesaistīti Parīzes slaktiņā, eksperti lēš, ka teroristu tīkls ir plašs un liels, tādēļ joprojām turpinās arī izmeklēšana, kas saistīta ar notikumiem Briselē.
Beļģijas medijos nonākušas ziņas, ka gan Salahs Abdeslams, gan viņa brālis Brahims, kurš uzspridzinājās Parīzes kafejnīcā, jau iepriekš ir bijuši policijas uzmanības lokā, taču viņu lieta tālāk nav skatīta, jo dienestiem pietrūcis līdzekļu un resursu. Viņi abi ir pratināti jau 2015.gadā par ekstrēmistisku ideju slavināšanu. Abi atlaisti. Un, lai gan varas iestādes izdevušas rīkojumu viņus novērot, tas neesot noticis, bet lieta, kurai sākotnēji piešķirts steidzamības statuss, palikusi guļot plauktā, tā arī tālāk nepētīta.
Novembra slaktiņos Parīzē dzīvību zaudēja 130 cilvēku un daudzi guva ievainojumus.