Dienu pēc tam, kad Ķīna aicināja uz steidzamām miera sarunām, publiskojot savu Ukrainas miera plānu, Makrons sacīja, ka miers ir iespējams tikai tad, ja "tiks apturēta Krievijas agresija, izvests tās karaspēks un tiks ievērota Ukrainas un tās iedzīvotāju teritoriālā suverenitāte".
"Tas, ka Ķīna iesaistās centienos panākt mieru Ukrainā, ir laba lieta," atzīmēja Francijas līderis, lūdzot Pekinu "nepiegādāt Krievijai nekādus ieročus".
Makrons uzsvēra arī to, ka Pekina spēj "izdarīt spiedienu uz Krieviju, lai nodrošinātu, ka tā nepielieto ķīmiskos vai kodolieročus" karā pret Ukrainu.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.
Ķīna piektdien, 24. februārī, nākusi klajā ar miera plānu kara izbeigšanai Ukrainā, bet tas jau izpelnījies kritiku no Ukrainas sabiedrotajiem, jo rada iespaidu, ka abas puses ir vienlīdz atbildīgas par šī konflikta izcelšanos. Tikmēr mediji ziņo, ka ASV izlūkdienestu rīcībā ir informācija, kas liecina par to, ka Ķīnas valdība apsver iespēju nodrošināt Krieviju ar bezpilota lidaparātiem un munīciju izmantošanai karā pret Ukrainu. Izlūkdienesti secina, ka Pekina vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu.