Atbilstoši pagājušajā nedēļā pabeigtās analīzes pirmajam scenārijam Igaunijas karavīri varētu Irākā vai Turcijā pievienoties pretterorisma koalīcijai un iesaistīties Irākas drošības spēku un kurdu zemessardzes apmācībās.
Otrs scenārijs, kas saistās ar krietni mazākiem riskiem, paredz, ka Igaunijas karavīri varētu iesaistīties Eiropas Savienības cilvēku kontrabandas apkarošanas flotes misijā EUNAVFOR MED Vidusjūrā.
Trešā alternatīva ir Igaunijas vienību palielināšana ANO miera uzturēšanas misijā Dienvidlibānā. Šobrīd tur tā dēvētajā zilajā zonā atrodas viena Igaunijas kājnieku vienība.
Galvenais slogs tur gulstas uz Somijas-Īrijas apvienotā bataljona pleciem. Tā kā Somija ar nākamo gadu plāno samazināt savu karavīru skaitu šajā misijā, Igaunijai neoficiāli piedāvāts savu karavīru skaitu palielināt.
Tā kā analīze ir tikko pabeigta, nedz valdības ministri, nedz parlaments nav paspējuši to izskatīt. Parlaments dod mandātu šādām misijām, un likumdevēju sapulcē vēl nekas nav izlemts.
Lēmumu pieņemšanas pamats būs šis ziņojums. 600 vīru Izlūkbataljona iesaistīšana, kas pēc Afganistānas un Centrālāfrikas Republiku misiju noslēguma palicis bez nopietna lietojuma, varētu sekmēt pasaules krīžu mazināšanu un Igaunijas politiskās ietekmes palielināšanu.
"Islāma valsts" ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.
Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.